Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a TB befizetésének a módja?

Mi a TB befizetésének a módja?

Figyelt kérdés

Idén júniusban végeztem, most pályakezdő munkanélküliként tengődöm. Dec.15-ig jogosult vagyok még az ellátásra, úgy tudom, azután magamnak kell fizetnem a TB-t. Jelenleg Pesten tartózkodom, de vidéki az állandó lakcímem. Ilyenkor mi a teendő?

Pontosan hova kell bemennem? ( az Apeh honlapján egyszerűen nem találtam meg a központi hivatalt)

A nyomtatvány kitöltése után már kapom is a csekkeket?

Tudom, ez hülye kérdés, de ha mondjuk 16-án kell az orvoshoz mennem, akkor az aznapi vizsgálatokért fizetnem kell elvileg? Vagy kapok pár napot a járulék befizetésére? (pl. ha postán küldik a csekket, az idő...)

Az Apeh honlapján azt olvastam, hogy a köv. tárgyhó 12-ig kell befizetni az előzőt. Ezek szerint január 12-ig ráérek? És decemberre fél hónapot is lehet fizetni?:-)

Előre is köszönöm, hogy valaki segít egy bürokráciában és hivatali ügyintézésben járatlan lánynak! :-)


2011. dec. 13. 01:02
 1/5 A kérdező kommentje:
1054 Budapest, Széchenyi u. 2. --> ez lenne a központi hivatal? Az oldal alján a lapsávban találtam...Ide kell menni?:-)
2011. dec. 13. 01:07
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

apehban kell fizetni igen,és nem lehet fél hónapot fizetni...


de el lehet intézni h ne kelljen fizetni,nekem sem kellett igaz az 2006volt,de utána kellett járnom az tuti...

2011. dec. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az adóhivatalnál kell erre vonatkozóan bejelentést tenned egy formanyomtatványon. Havi 5.100 Ft a költsége, napi 170 Ft.

Tehát napra is lehet fizetni, ha nem teljes hónapra áll fenn a fizetési kötelezettség.

A bejelentéssel egyidőben (ha személyesen teszed meg) kapsz jó pár befizetési csekket az adószámoddal nyomtatva). Ezen kell havonta fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot.


Az orvos mindenféleképpen ellát, fizetni nem kell sehol, még akkor sem, ha nem rendezett a tb-d. Helyette az adóhatóság fogja "behajtani" az ehhez kapcsolódó járulékot. Az orvos maximum figyelmeztet, hogy a számítógépes rendszer szerint rendezetlen a tb-d. Ő ennyit tehet, a többi a Te dolgod.

Aztán majd ha elhelyezkedsz valahol, a foglalkoztató bejelent, és az adóhatóság küld egy értesítést, hogy rendezve van a tb-d, nem kell tovább fizetned. De azt Te is megteheted az értesítés nélkül, hogy attól a naptól kezdve, hogy van munkaviszonyod egyszerűen nem fizeted ezt a járulékot, és kész. Az adóhatóság látni fogja, hogy miért.


A tárgyhót követő hónap 12. napjáig kell befizetni a járulékot. Te magadnak kiszámolod, ha nem egész hónapra van fizetési kötelezettséged. Ha egész hónapban van, akkor ne szorozgassál napokkal (hiába 30 napos az egyik, a másik meg 31 napos), 5.100-at kell fizetni és kész.

De ha már nem egész hónapban áll fenn a fizetési kötelezettséged, mert mondjuk január 24-én munkaviszonyba lépsz, akkor csak 23 napra kell megfizetned a járulékot (23 nap x 170 Ft).

2011. dec. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben elmúltál már 20 éves, és nincs vagyonod, akkor kérelmedre a lakcímed szerinti illetékes önkormányzat rendezi a TBdet.

"4. § (1) E törvény alkalmazásában

b) vagyon: ha e törvény másként nem rendelkezik, az a hasznosítható ingatlan, jármű, továbbá vagyoni értékű jog, amelynek


ba) külön-külön számított forgalmi értéke, illetőleg összege az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a harmincszorosát, vagy


bb) együttes forgalmi értéke az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének a nyolcvanszorosát


meghaladja, azzal, hogy a szociális rászorultságtól függő pénzbeli és természetbeni ellátások jogosultsági feltételeinek vizsgálatánál nem minősül vagyonnak az az ingatlan, amelyben az érintett személy életvitelszerűen lakik, az a vagyoni értékű jog, amely az általa lakott ingatlanon áll fenn, továbbá a mozgáskorlátozottságra tekintettel fenntartott gépjármű;


c) család: egy lakásban, vagy személyes gondoskodást nyújtó bentlakásos szociális, gyermekvédelmi intézményben együtt lakó, ott bejelentett lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkező közeli hozzátartozók közössége;


d) közeli hozzátartozó:


da) a házastárs, az élettárs,


db) a húszévesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező; a huszonhárom évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytató; a huszonöt évesnél fiatalabb, önálló keresettel nem rendelkező, felsőoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató vér szerinti, örökbe fogadott, illetve nevelt gyermek,"

[link]

Ha nem, akkor be kell jelentkezned eü.szolgáltatási járulék fizetésre az APEH honlapján található nyomtatványon (ügyfélkapun keresztül is beküldheted) Ha postán küldöd, a lakcímed szerint illetékes APEHhoz kell küldened.

Ahogy írta az előző: ha nem a teljes hónap alatt áll fenn a fizetési kötelezettség, akkor napi 170 forintot kell fizetni.(decemberre pl. 2720)

Az orvos ellát mindenképpen. Ha nem vagy jogosult az ellátásra, utólag kifizettethetik veled az ellátás díját.

Viszont ha bejelentkeztél az eü.szolg.járulék fizetésre, akkor a tényleges fizetéstől függetlenül jogosult vagy. (pl. ha január 12-ig nem fizeted be a 2720 forintot, akkor is jogosult vagy az ellátásra; csak a késedelmes napokra, amíg nem fizettél, kamatot számítanak fel)

2011. dec. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat, aranyosak vagytok! Mostmár értem, hogy megy ez az egész! :-)

Azt még meg tudná valaki mondani, hogy ezt az egészet Pesten is el lehet intézni akármelyik kerületi Apeh hivatalban? Mert a központit én nem találom...:-(

Köszönöm még egyszer a segítséget!!!

2011. dec. 13. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!