Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez így szabályos? Bővebben lent

Ez így szabályos? Bővebben lent

Figyelt kérdés

van egy cég akik postáznak, a postaköltség mondjuk 1000 ft, ami a csomagon is látható ennyit fizetnek a postán. Mégis 2000 ft-ot kérnek el a vásárlótól postaköltségként.

Magyarázat: 1000 ft a posta + áfa + feladási költség(utóbbit nem tudom mi)

minden cég ezt csinálja?

a másik, levélbe "megeggyezünk" 1500ft-ba a számlán már 2000 ft van (mondván rájött az áfa)postaköltség


2011. dec. 14. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a cég általánosan meghatározta, hogy 2000 Ft a postaköltség és ez után te rendeltél akkor semmi gond. Pl. benne van ténylegesen egy általános posta költség, csomagolás, postára elszállítás, feladás. Mert az utóbbiak sem mennek ingyen.

De 1500Ft után 2000FT mert ennyi az Áfa az érdekes. (33%) Ezen már el lehet gondolkozni, főleg ha leírták, hogy Áfa a +500FT.

2011. dec. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A standard postai csomag küldése áfamentes szolgáltatás. A nem standard postai csomag viszont áfaköteles, de akkor is csak 1500 Ft körül van a díj. Ha rajta van a csomagon hogy mennyi volt akkor jogos a felvetés hogy mire a dupla összeg. Ha áfa is lenne rajta, azt is rá kéne írni a csomagra. Ha meg nem a postázásra megy az áfa akkor nem kérheti annak kapcsán.
2011. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szekhely com ***** válasza:
Nem lehet, hogy posta és csomagolási költséget kértek?
2011. dec. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem csomagról van szó hanem elsőbbségi ajánlott levélről melynek költsége a bélyeg szerint és a postai díjszabás szerint is 1270 ft, mielőtt lerendeltem volna rákérdeztem mennyi lenne a postaköltség. válaszként idézem:"A postaköltség elsőbbségivel 1500-2000 Ft körül lesz.( Amit az üzletben körübelülire kiszámoltunk az 1545 Ft a levél és a naptár elsőbbségivel +/- amit tévedhetünk.)"

na itt szó sem volt még áfáról, erre válaszoltam hogy ha valóban ennyi lesz akkor jöhet. Küldték a számlát azon rárakták erre az áfát és így 1931 ft lett a postaköltség, amit postaköltség címén tüntettek fel a számlán.

mivel kb-ra számolta ki ezért átutaltam nekik az összeget, megkaptam, majd közöltem hogy kevesebb a posta és hogy akkor a különbözetet kérném vissza. Erre jött a magyarázat hogy áfa meg feladási költség (szomagolási költségről szó sincs, az a két boríték együtt sem kerül 100 ft-ba)

2011. dec. 15. 12:23
 5/7 A kérdező kommentje:
szóval ez így tényleg jó??
2011. dec. 15. 12:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

az utóbbi magyarázatoddal kicsit más így a helyzet:

2000g-os levélpostai küldeményt számolva elsőbbséginél ajánlva következőképpen néz ki.

elsőbbségi 920Ft

ajánlott 225Ft

Összesen: 1145FT

Valószínűsitem, hogy csomagként adták fel. Se ami biztos: duplán áfáztak!

Idézem a potát:

Szolgáltatásaink díjai Ft-ban értendôek és az Áfa-t tartalmazzák.

Simán beírták a bruttó árat és arra számoltak áfá-t.

2011. dec. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen végülis két levelet küldtek két helyre és összesen írtam mennyi volt a feladás, és nyilvánvaló hogy dupla áfa van rajta. Tehát akkor gondolom ha reklamálok az jogos.
2011. dec. 16. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!