Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha be vagyok jelentve 4órára,...

Ha be vagyok jelentve 4órára, tudok mellette 8órás bejelentett munkát vállalni?

Figyelt kérdés
ha igen, hogy kell tb-t fizetni? mert 4órás munkánál magamnak kell fizetnem és az 27e.
2011. dec. 14. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, tudsz. Lényegében ugyanannyit fogsz fizetni. Minimálisan kevesebbet.
2011. dec. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már miért kellene magadnak fizetned négyórás munka után? Azt ugyanúgy a munkáltató fizeti utánad. Téged nagyon átvágtak.
2011. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tisztába vagyok vele, csak ez van... ha nem fizetem nincs munkám, mert tuljelentkezés van mindenhol
2011. dec. 14. 17:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen tudsz, ha munkaidőben a kettő nem ütközik. És ha tudsz, akkor inkább hagyd ott azt a 4 órás állást, ha még a rá jutó munkáltatói terheket is Veled fizettetik meg.

Viszont, ha lesz napi 8 órás állásod, akkor a másiknál írásban nyilatkoznod kell, hogy van "főállásod", ahol a heti 36 órát ledolgozod. Ilyen esetben más járulékokat kötelesek vonni a 4 órás állásból.

A "főállásodnál" bejelentési kötelezettséged van arról, hogy máshol van "másodállásod". Ha ezt nem teszed meg, elvileg felmondásra adhat okot, ha egyszer kiderül.


A 8 órás főállásodnál (ha nem olyan, mint a 4 órás, ahol veled fizettetik meg a munkáltatói terheket) rendezve lesz a tb-d, de ettől függetlenül ugyanannyi a 4 órásnál is továbbra is a munkáltatói teher, mint eddig. Csak a Te fizetésedből vonnak másképp dolgokat majd.

2011. dec. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!