Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudom megnézni vagy...

Hol tudom megnézni vagy megkérdezni, hogy be vagyok jelentve és a munkáltatóm minden járulékot fizet utánam? APEH?

Figyelt kérdés
Hogy őszinte legyek nem igazán bízom abban az emberben,(...)olyan alak, kinézek mindent belőle.
2011. aug. 26. 06:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapun.
2011. aug. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha regisztrálsz az ügyfélkapun, ott utána tudsz nézni az ilyen dolgaidnak.
2011. aug. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Az ügyfélkapuról már halottam, de nem tudtam, hogy az erre is jó. Az önkormányzathoz kell bemennem vagy hol tudok regisztrálni?

Előre is köszi a segítséget.

2011. aug. 26. 06:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Okmányirodába bemész személyesen, kell személyi igazolvány, lakcímkártya, és egy e-mail cím, ami a sajátod. Ott bevisznek a rendszerbe, majd a megadott e-mail címre kapsz az ügyfélkapuhoz egy ideiglenes belépőkódot. Azt bizonyos határidőn belül aktíválnod kell, majd meg is változtatni. Utána már használható az ügyfélkapud. Azon minden, Veled kapcsolatos dolgot meg tudsz nézni. Bevallások, bejelentések, járulékok, kiváltott gyógyszerek, milyen ellátásokban részesültél stb. Azt is, hogy mikor és kinél vagy bejelentve. Bevallást is adhatsz be, és különböző hivatalos ügyeket is intézhetsz rajta keresztül "sorbanállás" nélkül.

A magyarország.hu oldalon van egy Ügyfélkapu "fül", azzal indíthatsz, aztán már csak idő kérdése, hogy felfedezd benne a lehetőségeket.

A regisztrálás illeték és költségmentes (ingyen van!).

2011. aug. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! Sokat segített!!
2011. aug. 26. 13:52
 6/12 A kérdező kommentje:

Regisztráltam az Ügyfélkapura, de ez egy labirintus. Hol találom a bejelentett munkaviszonyt?

Segíts!!!

2011. aug. 29. 21:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Belépsz az ügyfélkapudon. Fent felsorolnak egy-két lehetőséget. Válaszd az Ügyintézés fület. Majd a bejött honlap jobb oldalán szintén lesznek felsorolások azokról, amelyeket az emberek gyakran használnak. Ott válaszd a 4. Foglalkoztatási jogviszony lekérdezése címszót. Rákattintasz, majd a következő bejött oldalon lesz sárga alapon fehér írás, hogy Használom a szolgáltatást. Kattints rá. Bejön az OEP honlapjának az a része, ahol le tudod kérdezni a biztosítási jogviszonyt is. Bal oldalon válaszd ki a biztosítási jogviszony lekérdezését. Ez után kér adatokat (azt hiszem, TAJ-szám stb.) Beírod, vársz, majd megjelenik az a lista, ahol a biztosítási jogviszonyaidat tartják nyilván. Előzőek is lesznek rajta, ha volt már előzőleg jogviszonyod valahol.

Ha eltöltesz az ügyfélkapuval 1-2 órát, apránként rájössz a felépítésére, és logikájára, majd sok mindent meg tudsz rajta nézni, el tudsz intézni. Először nekem is dzsungel volt az egész, aztán belelendültem.

2011. aug. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még nagyon fontos! Soha ne felejts el kilépni az ügyfélkapuról, ha már nem akarod használni!!!!
2011. aug. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Péter33 válasza:
78%
Én is próbálkoztam ezzel az Ügyfélkapuval, de pont annyira használhatatlan, mint az államilag megalkotott jó drága rendszerek 90%-a. :( Tragikomédia...
2014. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szeretném megkérdezni -elsősorban a Kérdezőtől- hogy sikerült-e ellenőrizni a kérdésben foglaltakat? Én úgy regisztráló vagyok ugyanis, megcsináltam azokat a lépéseket amelyeket a hozzászólásokban írtak, (megadtam a TAJ számom,stb) de egy-két perces várakozás után csak egy tájékoztató szöveg érkezett az OEP Ügyfelek számára elérhető elektronikus szolgáltatásairól. Sehol sem olvasható az hogy konkrétan velem mi a helyzet ilyen téren. Mi a teendő ilyenkor?
2015. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!