Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunka után adó, akkor...

Diákmunka után adó, akkor ösztöndíj után is?

Figyelt kérdés

Most a diákmunka után is adózni kell. Az ösztöndíj pedig nem visel adóterhet, nem kell bevallani. Viszont azt olvastam, hogy ha vállaltam munkát, akkor az ösztöndíjat is be kell vallani, ami növeli az adóalapot -> többet kell adózni. (Tehát lényegében az ÖD után is adózok, ami amúgy nem lenne adóköteles, csak mert vállaltam diákmunkát).


5000 forintot kerestem nyáron, az ÖD-m kb. 50 000 volt. Ezek szerint majdnem 10000 forintot kell adóznom az államnak!? :O :$ (Míg ha nem vállaltam volna diákmunkát, semmit...)


2011. dec. 27. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
be kell vallani, de nem növeli az adóalapot
2011. dec. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Mióta egykulcsos SzJA van, értelmét vesztette az adóterhet nem viselő, de adóalapot növelő bevételek bevallása (nem is kell bevallani)

A többkulcsos adórendszernél sem kellett adózni az ösztöndíj után, az adó számításkor figyelembe kellett venni (ennek a hozzáadásával kellett kiszámolni az adót), de az erre jutó adó levonható volt a számított adóból.

2011. dec. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez fölöttébb megnyugtató. Köszönöm. (: Szerintem idén egyszerűsített bevallást fogok kérni a rend kedvéért...
2011. dec. 27. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!