Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunka, legális ténykedés,...

Diákmunka, legális ténykedés, hogyan tegyek nekik keresztbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A barátnőm egy bizonyos diákmunka cégen keresztül jutott munkához (nem volt diák), és hamar találtak neki munkát, így én is jelentkeztem. Nekem is hamar találtak, de sajnos nagyon nem tetszett a munka, így egy nap után mondtam a munkáltatónak, hogy köszönöm, de másfelé orientálódnék. Ezt közöltem a diákmunka cég egyik vezetőjével is, mire az benyomta, hogy nyomorék. Na ezen annyira feldühödtem (akkor se lehet ilyet mondani, ha tényleg furcsa, hogy egy nap után már leléptem), hogy keresztbe akarok nekik tenni. A barátnőm melója nem bejelentett, s gondolom, hogy még sok embernek így intéztek melót. A kérdésem az lenne, hogy miképpen tudnék ennek a cégnek alátenni? Hogyan lehetne ellenőrzést kérni a cégre? Van mód arra, hogy megvizsgálják ezt?
2011. szept. 28. 18:10
 1/8 A kérdező kommentje:

1. a címben rontottam, nem legálisat, hanem illegálisat akartam írni

2. nyilván azért kéne ellenőrzés, hogy rájöjjenek arra, hogy nem bejelentett melókról van szó

2011. szept. 28. 18:12
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Szánalmas vagy.

Kaptál melót diákként, mikor rengeteg felnőtt 8 órányi minimálbérért dolgozik 12 órákat (vagy még azt sem), de a kényes fajtádnak nem tetszett a munka. Ezek után szeretnél keresztbetenni valakinek (aki mellesleg a SAJÁT BARÁTNŐDNEK IS szerzett munkát, nem legálisan, vagyis a SAJÁT NŐDET IS KIRUGATNÁD) aki ezért lenyomorékozott...


Hát tudod, az is vagy, egy szánalmas kis nyomorék.

2011. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha nekem valami nem tetszik, jogom van nem elfogadni. Én nem személyeskedtem, nem szidtam senkit, de Te ezt teszed, ez pedig Téged minősít.
2011. szept. 28. 18:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy ha kényes vagyok, ha nem, hadd döntsem már el, hogy én mit viselek el és mit nem, illetve hadd várjam már el azt, hogy ha korrektül közlöm azt, hogy nem erről volt szó (merthogy nem arról volt szó), akkor normálisan reagáljanak.
2011. szept. 28. 18:29
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem azért vagy szánalmas, mert felmondasz.


Hanem azért, mert a te ici pici kis büszkeségeden csorba esett azért most nem csak a gonosz főnökkel, hanem azzal az akár több száz diákkal (köztük a saját barátnőddel)is kicseszel, akik viszont ha feketén is de így tudnak dolgozni.


Csak, hogy tudd, a te lelkeden fog száradni, hogyha miattad nem fogja tudni pl. egy diák az anyjának megvenni a gyógyszert, kifizetni az albérletet az egyetem mellett vagy bármi hasonló, mert TE voltál olyan önérzetes, hogy kirúgattad őket.

2011. szept. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szoval nem voltatok diakok es ugy mentetek el diakmelora. Gondolom ala irattak veled egy szerzodest ahogy az osszess belepovel. Van benne sok blabal, a lenyeg valahol ott kezdodik, hogy kijelented a megadott adataid megfelelnek a valosagnak... meg van a diak vagy tataratara.... meg egyeb dolgok. Nos aztan szepen alairod oda adtad.


Nos, magan okirat hamisitasert maximum, fejenkent 1-1 evet kaphattok baratnoddel.

2011. szept. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
becsületsértésért feljelentheted
2011. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Rossz helyre jöttél ezzel a kérdéssel. Jóérzésű ember nem segít neked ebben.
2011. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!