Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet a főbérlőmnek ebből gondja?

Lehet a főbérlőmnek ebből gondja?

Figyelt kérdés

Nincs bejelentve az apeh felé h albérlője vagyok. Mert baráti alapon lakok nála,csak a rezsit kell fizetnem me én még adok plusszba neki 10.000ft-ot,mert azért úgy gondolom h ez nagy szivesség. Ez kb 30 ezer ft.

De mivel munkaerő kölcsönzőn keresztül vagyok alkalmazott egy nagy gyárba,így igényeltem albérlet támogatást. Csak albérleti szerződést kellett bevinnem,ezt kézzel megírtuk.


2011. dec. 28. 19:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
ha igen,akkor vissza mondom ezt a támogatásr. 2 hónapja kapom és 25.000ft
2011. dec. 28. 19:15
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha a lakás tulajdonosa megtudja, hogy továbbadta albérletbe, akkor rácseszik.
2011. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az övé a lakás
2011. dec. 28. 19:51
 4/18 anonim ***** válasza:

Bizony lehet belőle gondod,mégpedig akkor ha a cég le akarja írni adóba a te albérleti támogatásodat.Ha így lesz ,akkor utána néznek,hogy mennyi adót fizetnek a te albérlet befizetésed után,hogy a megadott támogatás megfelelő-e..

Na itt már bukni fogtok,mert ha nem vagy bejelentve az adóhivatal felé,akkor nincs semmi adat ami alapján jogosult lennél az albérleti támogatásra..

Nem árt tudni,hogy ha kiderül,akkor mindketten csúnyán megütitek a bokátokat.

A főbérlő azért mert "feketén" adja ki bérbe a lakását.

Te azért mert a "tudatlanság" nem ment fel a kötelezettséged alól..(röviden,nem fogja érdekelni senkit,hogy azt mondod,te nem tudtál arról,hogy nem vagy bejelentve)

2011. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
akkor jobb ha minél elöbb visszamondom ezt...
2011. dec. 28. 20:07
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2011. dec. 28. 20:07
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz ha visszavonod, mert a főbérlődet ha meghurcolják akkor rajtad is fog csattani az ostor. Szerintem is mond le inkább.
2011. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha övé a lakás, akkor nem főbérlő, hanem tulajdonos.

Egyébként ha írtatok szerződést, akkor semmi gondja nem lehet belőle, nem kell vészmadárkodni. Az adóhivatal nem is adhat ki ilyen infót, hogy ki mennyit fizet.

2011. dec. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

ma 08:14

Kár hogy nem olvastad el értelmesen a kérdező kérdését.Leírta elég érthetően,hogy baráti alapon van ott,és nincs szerződés..De idézem,hátha nem tűnt fel neked.

" Nincs bejelentve az apeh felé h albérlője vagyok. Mert baráti alapon lakok nála,"

2011. dec. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én elolvastam, hát te?

"Csak albérleti szerződést kellett bevinnem,ezt kézzel megírtuk."

2011. dec. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!