Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy tudom elkerülni tetoválók...

Hogy tudom elkerülni tetoválóként az adócsalást? (számlázás, áfa, könyvelés stb. )

Figyelt kérdés

Mi a módja annak, hogy tetoválóként dolgozva, úgy végezzem a munkám, hogy az az adóhatóságnak megfeleljen? Hogy adjak számlát egy elkészült tetoválásról? Mi ennek a procedúrája? Milyen papírok intézése szükséges hozzá?


(Hozzáértő személyek kifejtéseit várom.)


2011. dec. 30. 14:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Javasolnám a könyvelő keresést tanácsadás céljából.

Először is tudni kéne milyen vállalkozási formáról beszélünk. Egyéni? Társas?


Ha ez megvan, akkor annak a vállalkozás adószámával tudsz számlatömböt venni, és számlát adni a pácienseidnek, vagy számlázó progi beszerezni és abból számlát adni. Mindenről, amit a tetováláshoz veszel, számlát kérsz, ezek lesznek a költségeid. Ha nincsen tul sok bevételed, tehát nem éred el az éves szinten öt milliót (év közbeni kezdéskor ezt arányosan kell nézni) akkor választhatsz alanyi mentességet, ekkor nem kell fizetned áfát, de le se vonhatod a beszerzési áfákat.


Na a bevételek és költségek különbözete adja az eredményedet, ami után 10% taot kell fizetni, meg iparüzési adó (ennek alapja kicsit más) 2% következik.


Könyvelés: vállalkozási fajtától függ, lehet egyszeres vagy kettős. Díja változó, az is sokat számit hogy alanyi mentes, vagy áfás leszel-e


Járulék: ha nincs máshol főfoglalkozásod, akkor itt kell járulékot fizetni ennek összege januártól kb. 60-70 ezer körül lesz.


Amiket itt leírtam nagyon slagvortos, és az indulásod segíti, de a tényleges körülmények tükrében lehet csak pontosan tanácsot adni! Ezt kérlek vedd figyelembe.

2011. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!