Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vaterán eladásnál hogyan...

Vaterán eladásnál hogyan folyaik az adózás?

Figyelt kérdés
vatera,internet,adózás
2012. jan. 2. 23:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm. Azért lehet, hogy kérek egy állásfoglalást, akkor leszek teljesen nyugodt, de így ahogy kifejtetted most már én is inkább úgy vélem, neked van igazad. Az adóhatóság viszont szerintem nem véletlenül fogalmazott szerencsétlenül.
2012. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Na és mi van az áfával? A szja törvény biztos, hogy nem mentesíthet az áfa alól. Márpedig az apeh cikk szerint ha utólag sütik rád, hogy üzletszerűen vateráztál, akkor már nem kérhetsz alanyi mentességet az áfa alól. Tehát minimum az áfát rádverik. Ezt hogy lehet kivédeni?
2012. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ilyenkor jön be szerintem az, belenéz mindenki a tükörbe, és bevallja magának, hogy Ő üzletszerűen Vaterázik (hiába is tagadná), nem pedig csak eladogatja a régi megunt dolgait.

Az ismeretségi körömben nekem is vannak olyanok, akik háborognak, pedig direkt vásárolnak dolgokat, hogy másnap feltegyék a Vaterára. Hát mi ez, ha nem üzletszerű gazdasági tevékenység? Nem tudom, mit szólnának, ha még vállalkozóit is ki kéne váltani rá! Már megint az ilyenek szúrnak ki azokkal, akik nem is érdemelnék meg.

2012. jan. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez a belenézek a tükörbe dolog nem érdekel, hanem arról folyik itt a diskurzus, hogy hiába van esetleg szja mentesség 600 e Ft-ig, ha valaki bejelentés nélkül űzi és utólag fogják rá, hogy üzletszerű volt, akkor szerintem nem mentesül az áfa alól. Erre kértem megerősítést attól, aki eddig elég hozzáértőnek bizonyult, de szerintem túlságosan megnyugtató dolgokat írt, arra akartam választ kapni, mi van az áfával? Mert akkor mégse lehet annyira nyugodtan Vaterázni 600e-ig.
2012. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
588 000Ft-nál járok és pont itt az ideje más bevételi forrás után nézni. Jövőre folyt. köv.
2012. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!