Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kezdő őstermelő járulékfizetés?

Kezdő őstermelő járulékfizetés?

Figyelt kérdés
2011 júniusában váltottam ki az őstermelői igazolványt, tételes költségelszámolás a választott adózási forma! Na most azt tudom hogy a minimálbér után adózok, normális az hogy már kétszer fizettem ki azóta 100ezer forint körüli összeget, de bevételem még nem volt? most a 2012 es évben hogyan kell és mennyit fizetnem, mikor kel megújitanom az igazolványt és melyik adózási formát válasszam? a bevételem ebben az évben havonta 400-600 ezer forint körül várható!
2012. jan. 3. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Most január 10-ig még a tavalyi árbevétel szerint kell fizetni a járulékokat. Április-tól kell a 2011-es évi árbevételt nézni.Nem, nem normális sokan azért hagyták abba, hogy saját maguk után fizessenek.

Őstermelőit megújíthatod már most, tételes költségelszámolást választóknál gyűjteni kell a költségszámlákat és a bevételből le kell vonni az alapján számítják a járulékfizetést. De a falugazdász biztos többet, ill. jobban el tudja magyarázni.

Ha 400-600 ezer ft bevétel várható akkor a 100eforint nem sok., ill. kifizethető.

2012. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha 2011-ben nem volt bevétalad, akkor 2012-ben is a minimálbér után kell a járulékokat megfizetned. Ha volt költségszámlád tavaj akkor azt szerintem el lehet az idei bevétel terhére számolnod, legalábbis régen így vlt, nem tudom ez változott-e. Az őstermelőit május 20-ig kell megújítani, de ha hamarabb lesz bevételed, akkor hamarabb kellene, emrt ugye az idei bevételt idei értékesítési betétlapra kell felvezetni. Szerintem a legjobb a tételes költségelszámolási mód választása, mert akkor elég nagy a mozgásteres. Viszont ha havi ennyi bevételed lesz, akkor nem lehetsz majd alanyi mentes az áfa szempontjából, tehát áfát is kell fizetned, feltéve ha minden bevételed papíron is létezni fog. :P
2012. jan. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Robotur válasza:
Az őstermelői megújításának határ ideje március 20,ez a feltétele hogy egész évben érvényes legyen. nem május 20.
2012. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!