Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan bírnak az emberek így...

Hogyan bírnak az emberek így élni? Igaza lehet a szüleimnek, hogy ez a normális?

Figyelt kérdés

Van egy viszonylag normálisan fizető állásom, egy keveset félre tudok tenni havonta, el tudok menni moziba, néha színházba ilyesmi. De nem szeretem a munkám, ott akarom hagynni, mert egy verkli, valamire olyanra vágyom, ami több szabadságot ad és valamivel több pénzt is. A szüleim szerint őrült dolog lenne otthagyni az állásom, mert egy biztos munkahely.

De nekem elegem volt a felkelek-dolgozom-lefekszem körforgásból és nem tudom felfogni, hogy azok az emberek, akik akár nálam kevesebbért ugyanezt csinálják, hogy tulajdonképp azért dolgozunk, hogy tudjunk enni és azért eszünk, hogy tudjunk dolgozni, azok hogy bírják ezt? Erre is azt mondták a szüleim, hogy milyen hülye fogalmaim vannak az életről, mert ez a normális, kb. mindenki így él, és verjem ki a fejemből, hogy ennek másképp kellene lennie, mert csak én járok rosszul. De az ember hogy nyomja el az álmait, vágyait? Az emberek tényleg nem vágynak többre, csak dolgozunk a semmiért? Talán hallatszik, hogy eléggé el vagyok keseredve, ezért szeretnék véleményeket hallani, mert ha tényleg ez a normális, akkor majd próbálok hozzászokni. Köszönöm.


2011. ápr. 4. 16:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát sajnos az emberek nagy része valóban így él. Azon dolgozom, hogy velem ez másképp legyen. De aki egy életet lehúz 60 ezerért a gyárban az a kemény. Én nem bírnám, hogy a puszta létfenntartásért gürizzek..
2011. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát sajnos valahol tényleg ez az élet rendje. :(

Ezt kell szeretni.Mindenkinek vannak álmai, de nem mindenki tudja megvalósítani.

Nagyon sokaknak még az sem adatik meg hogy munkájuk legyen, vagy ha van is valamennyit félre tudjanak tenni.

Anyám pl 80.000 ért dolgozik reggeltől estig.Aludni jár csak haza.A munkája olyan hogy neki a karácsony sem ünnep, mert akkor is dolgozik.Ez van, beletörődött az évek alatt.

Amikor gyerekek voltunk nem mert váltani, mert az biztos munkahely és felelősséggel tartozott értünk.Most meg már úgy van vele, hogy arra a pár évre még nyugdíjba megy, minek.

Pedig voltak neki álmai, nagyon szépek és ha belemer vágni és össze jön, akkor jövedelmezőek, de ha nem akkor kerültünk volna a híd alá... :(

Én azt tanácsolom hogy ha találsz egy jobb munkahelyet, amit szeretnél és biztosan felvesznek, akkor válts.

De úgy hogy most kilépek és majd jön egy jobb semmi képen, mert lehet hogy akár 1 évig is munkanélküli maradsz, és annál még a jelenlegi helyzeted is jobb.

Nap mint nap tudod menyi olyat hallok, olvasok akiknek több diplomája, szakmája, nyelvvizsgája van még sincs munkája..?

2011. ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a bajom az élettel, hogy mindig jönnek a sárga csekkek, amiket be kell fizetni. Az álmokat apránként lehet csak megvalósítani. Hogy erőfeszítés nélkül sikerüljön bármi, ahhoz születni kell tudni (jó családba).


Az ember amúgy azt nem értékeli, amije van, amit te leírsz, sok ember álma, a hó végi nulla forint sokaknak realitás. Szóval relatív. Az első lépés, hogy leírod egy papírra, mik a céljaid, és a könnyebbtől a nehezebb felé haladva megvalósítod őket. Ja, ajánlom a Bucket List c. filmet megnézésre.

2011. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Nem tudom, de nekem is ezt mondták itthon, ám én megléptem amit akartam és nekem bejött. Úgyhogy hajrá a lényeg, hogy legyen vésztartalék, ha nem úgy sülne el a dolog, ahogy szeretnénk, de mivel ez volt nekem nem pánikoltam és így sikerült.
2011. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem!! Nem ez a mormális! Ne hidd ezt el a szüleidnek. Vannak emberek, akik így le tudják élni az életüket, azt hiszik ez így jó, nem vágynak semmire, de ennek semmi értelme!!! Azért dolgozunk, hogy legyen miből élnünk, és nem csak a kajára kell, hogy jusson, hanem a szórakozásra, utazásra is, különben teljesen felesleges gürizni. Szerintem próbálj meg másik állást keresni, akár külföldön is vagy, vagy csak egy másik városban, ha kis városban laksz! Ha nem szereted a munkád, és benned legalább megvan a változtatni akarás, akkor nehogy feladd a vágyaid!!!

Sok sikert!

2011. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*normális :-)
2011. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, nem mindenkinek fekszik a kötött munkaidő. Amikor befejeztem az egyetemet (nyelvszakokon voltam), én is elmentem multihoz, de két hét után felmondtam. Nem értették, több pénzt akartak adni, de én mondtam, hogy nem a pénzzel van a baj, egyszerűen bevillant, hogy most akkor az életem abból fog állni, hogy 8-ra odamegyek, (szerencsés esetben) 5-ig ott vagyok, évi mindössze huszonvalahány nap szabadsággal, és bepánikoltam. Azóta is szabadfoglalkozású vagyok. Nyelveket tanítok, tolmácsolok, fordítok, idegenvezetek. Nincs két egyforma napom. Persze mindig benne van a pakliban, hogy nem lesz elég megbízásom, de ez még sosem következett be. És egy fix munkahelyről manapság ugyanúgy kitehetnek bármikor. Szóval én drukkolok neked, hogy találj olyan szakmát, ahol kötetlenül dolgozhatsz, mert neked is ez való.
2011. ápr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem normális, csak itthon lenyomták az embereknek a torkán, hogy ez így a szép és jó, az etiópoknak még rosszabb úgyhogy kuss, versenyezzünk inkább ki tud jobban spórolni a kaján.


Egy nyugat európai országban tesóm csirkét belez a férje gyárban van szalag mellett, ottani viszonylatban elég szar a fizetésük, ahhoz képest házat bérelnek, ablakmosásra céget hívnak, mert ők nem mossák ki, a fiúkat disneylandbe viszik szülinapi ajándékként, nyaralnak, öltözködnek és évente többször is hazakocsikáznak, míg én az itthoni viszonylatban k.rva jó fizetésemből a kocsi és a lakás, számlák és étkezés kifizetése után csorgatom a nyálamat egy nyaralásra és meggondolom, hogy meglátogassam-e a kétszáz kilométerre élő anyámat, egy évben kétszer mert drága. Ja és a ruhák? Vannak, külföldről rendelve, mert itt egyszer akartam nagy bevásárolni és majdnem rosszl lettem, hogy egy rendes pulcsi 9000 forint ugyanazt meg kintről megrendeltem 2500 ért.


Nem csoda, hogy nem tartod normálisnak ez itt nem is normális.


Én mindig megdöbbenek azon is, mikor itt egymásra licitálnak, hogy ki milyen csóró és min spórol meg a múltkor is egy kérdésben ott szidtak valakit, aki felháborodott azon, hogy egy üveg kóla luxus, mert hogy az igen is luxus és mit képzel, igyon vizet. Azt hittem beszarok. Kíváncsi vagyok mikor nyílik fel az emberek szeme. Pedig már van tv meg internet, láthatnák, hogy mások hogy élnek és hogy ez itt nem normális.

2011. ápr. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az élet rendje, ha belegondolsz mindenki ezt csinálja!!! Reggel felkel, elmegy dolgozni, jobb esetben a szakmájában/végzettségében és szereti amit csinál.


Ebből pénzhez jut és ebből "él meg", meg kell venni az alap dolgokat, mint pl. étel, ruha, számlákat is be kell fizetni...


Mindenki szeretne többet ennél, de ez emberfüggő, hogy ki mit. Szabadidődben azt kell megvalósítanod, amit TE személy szerint szeretsz.. (pl. gitározás, tánctanulás, bulizás, stb...) Jobb esetben marad erre is valamennyi...


Meg kell találni minden nap az "élet szépségét", azt, ami neked fontos és tetszik- ezekért kell dolgozni. Sajnos 8 óra munka, 8 óra alvás és elmegy a nap 2/3-a... De ezt el kell fogadni. Ha mégsem tudod, ki kell törni valahogyan..

/ahhoz is pénz kell és még több munka.../


Sajnos Magyarországon nagyon nehéz a helyzet, nyilván van ennél sokkal jobb életszínvonal (nyugaton) és sokkal rosszabb is.. (Pl. Afrika)


Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa! A dolgokért tenni kell, nem hullik semmi az ölünkbe általában. Eddától idézek: "Ha feladod az álmaid meghalsz- élve halsz meg".


Nem szabad feladni, elnyomni a vágyainkat, hanem ezekért kell dolgozni. "Az utazás maga a cél", miközben haladsz az elképzelésed megvalósítása felé, sokmindent megteszel, sok emberrel megismerkedsz, sok jó történik veled.. Észre kell venni és értékelni minden apró pozitív dolgot minden nap.. Ez nem könnyű, de kivitelezhető!!


Ha már van gyereked, akkor érte kell dolgozni és élni, hogy mindene meglegyen, ami szükséges. Az ő boldogsága tesz téged boldoggá.. Ha nincsen, akkor addig is dolgozni kell és tanulni, mert ez a kulcsa az életnek, így lehet leginkább vinni valamire. Sajnos pénz kell mindenhez, azt pedig munkával lehet előteremteni...


Most igen magas a munkanélküliek száma itthon, felelőtlenség otthagyni egy biztos(nak vélt) helyet egy másikért, ami nem fix. Rengetegen szeretnének váltani, de nem tudnak, vagy nem mernek- meg lehet őket érteni!!


A mókuskerékből úgy tudsz kiszabadulni, ha elmész külföldre dolgozni. Új emberek, új környezet, több pénz.... Sok Union belüli munka van, át kell gondolni mit szeretnél csinálni (mi a szakmád, mihez értesz jól és milyen nyelvet beszélsz)! Kint lehet haladni!


Sok előnye és hátránya is van, viszont anyagiakban mindenképpen jobban jársz- tudsz spórolni és ezáltal könnyebben, gyorsabban, vagy úgy egyáltalán: meg tudod valósítani az álmaidat! Tudnál küldeni a családodnak is belőle.


Minden magyar ember többre vágyik, de ebben az országban csak kevésnek adatik meg, hogy úgy éljen, ahogy szeretne! Sőt, sajnos már a minimális dolgokat is egyre nehezebb kifizetni és megvenni :(((


Mindenképpen fogadd el, hogy itt ez a helyzet, viszont gondold át, hogy mit szeretnél és mozdulj el afelé! Ha akarsz tudsz változtatni, rajtad múlik!

2011. ápr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!