Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több marad a zsebedben, ha...

Több marad a zsebedben, ha bevezetik az új adórendszert? Nekem valószínűleg nem! Más is fog így járni?

Figyelt kérdés
A fizum 150000 nettó, be vagyok jelentve 90000 bruttóval amiből marad 75000, és még kapok "zsebbe" 75000 Ft-ot. Ha több marad a bejelentettből, akkor a főnök kevesebbet ad zsebbe, így is úgy is ugyanannyi marad nekem. (Volt már ilyen pár éve!) Aztán mehetek a sóhivatalba panaszra! Papíron ugye minden OK!
2009. máj. 22. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Egyénileg igazad van.De társadalmilag nincs.A zsebbe adott pénz ugye "fekete" jövedekem,mely után senki nem adózik,tehát az egész társadalmat károsítja a főnököd.(Azzal most nem foglalkozom,hogy az adóforintjaikat mire költi az állam)
2009. máj. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nekem jelenleg 146 000,-Ft a nettóm, tíz éve dolgozom a közszférában,ezalatt minden fillér után adóztam, a túlórákat nem fizetik, hivatalosan nem lehet más jogviszonyom. Az én fizetésem az elmúlt években közel 20.000,-Ft-tal csökkent havonta, mivel a feketegazdaság kifehérítését célzó intézkedéseket mindig velünk fizettetik meg, ahogy most is. Én hova menjek panaszra?
2009. máj. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

A főnököd a társadalom szempontjából borzasztó etikátlanul jár el, és megsért egy csomó törvényt. Persze, k...a nagy buli, hogy nem kell adózni a jövedelmed fele után, csak éppen az "átlagmagyarember" éppen abba nem gondol bele, hogy a befizetett adóforintokból fog a gyerek iskolába járni, abból fog orvosi ellátást kapni, ebből épül az autópálya, satöbbi.

És akkor még sírsz, hogy kevesebbet fogsz kapni? Tessék szépen adózni, mert ezzel lehet kirángatni az országot a trutymóból! Most egyelőre élsz, mint Marci Hevesen, röhögsz a markodba, hogy "hehe, nem nem adózom", de mikor majd 50 000 forintos nyugdíjad lesz (és éppen azért lesz ennyi, mert azt a 75 000 bejelentettből fogják kiszámolni), akkor majd fosz sírni, hogy "jajj, mert ez a szar ország, hát ilyen keveset kapok", és mész majd te is tüntetni a 14., a 15., meg a 16. havi nugdíjért, mint azok a mostani nyugdíjasok, akik kereső éveikben egy fillért nem adóztak...

Úgyhogy inkább ne sírj, hogy most kevesebb lesz a pénzed, mert ha rajtam volna, olyan milliós bűntetést szabnék a munkaadódra, megrád is, hogy megszakadjatok alatta!

2009. máj. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Azt inkább hagyjuk, hogy valaha kijön az ország a kakiból. Az én adómat mondja már meg valaki, hogy hova teszik? segélyeket osztogatnak belőle a cigányoknak. én Brutto 310ezret keresek ebből 168at kapok általában. havonta több mint 80ezret vonnak le adóra, ami évente majnem egy milla. És ebből ha esetleg lenne gyerekem maradhatnék vele otthon egy évet, mert ugye a gyes nevetséges összeg, amiből megélni nem lehet. Ha esetleg elveszteném a munkám, kapnék kb 10ezer ft-os segélyt, míg a mocskosok, akik nem dolgoznak 40-50ezer ft-okat raknak zsebre. Ez igazságos? Én speciel fel vagyok rajta háborodva. És a nyugdíjammal mi lesz??? Mit fogok kapni? az államtól semmit, majd fizet a magánnyugdíjpénztáram a saját fizetésemből. Úgyhogy ezt az adó dolgot inkább hagyjuk. Ebből csak a parlamenti képviselők és a minisztériumi dolgozók gazdagodnak meg.
2009. máj. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
ja, amúgy kiváncsi vagyok, hogy ők rendesen adóznak e. Mert előszőr nekik kellene minden jövedelmük után rendesen adózniuk, ehelyett sumákolják a pénzt, és azt mondják semmilyük nincs. Én azt gondolom mindig fejétől bűzlik a hal.
2009. máj. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves válszolók!

Köszönöm a b*sztatást! Nem én akarok szürkén dolgozni, bár mire nyugdíjba megyek örülni fogok, ha nem lesz kilövési engedély a nyugdíjasokra! Akármikor kérjük a vezetést, hogy a teljes fizetést megkapjuk rendesen, az a válasz, hogy lehet máshol munkát keresni, mert az utcán sorban állnak az emberek a melónkért! Örüljünk, hogy nem rúgnak ki a válság miatt!

Ráadásul ez nem egy kis kft, hanem egy nemzetközi cégcsoport magyarországi leányvállalata ahol több mint 5000 ember dolgozik!


A kérdésem még mindig az: van még máshol is ilyen az országban?

2009. máj. 23. 22:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Felháborodott válaszadó!


Ad 1.: Gyed, tegnapi szavazás eredménye: ha az igénylést megelőző 2 évben végig dolgoztál, akkor most is két évig fog járni a gyed.

Ad 2.: Ha munkanélkülivé válsz: Az első 3 napban elmehetsz ún. passzív táppénzre. Ez 45 nap, összege korábbi fizetésed 70%-a. Utána jogosult lehetsz álláskeresési járadékra, feltéve ha 4 év alatt van 365 biztosítotti napod. Az első 3 hónapban a korábbi fizetésed 60%-át kapod (de max. a minimálbér 120%-a) , majd további 6 hónapon keresztül a mindenkori minimálbér 60%-át. Ha ez is letelik és még mindig nincs állásod, akkor mehetsz álláskeresési segélyre, mely 90 napig jár, minimálbér 40%-a.

Ad 3.: Ha így folytatják a magánnyugdíjpénztárak, akkor a te nyugdíjadat is az adófizetők pénzéből fogják rendezni. Nézd meg az éves kimutatást, olyan jól sikerült kivétel nélkül mindegyik magánnyugdíjpénztárnak ingatlanalapú befektetésbe fektetnie a tagok pénzét, hogy aki évek óta fizeti, annak sikerült mínusz többszázezres számlát produkálnia.

Ad 4.: Hogy mire költik a pénzedet? Nagyon egyszerű, nem maradéktalanul teszik meg, és a teljesség igénye nélkül: fenntartani ezt a nagy létszámú közszférát, a rendőrséget, tűzoltókat, rendőröket és egyéb országos szerveket, iskolák, óvodák, bölcsődék fenntartása, közvilágítás, úthálózat, a veszteséges (hogy mitől, az más kérdés) közutaztatás fenntartása, egészségügyi ellátás, köztisztaság fenntartása, családokból kikerült gyermekek felnevelése stb.

Ad 5.: Nem ezen kell háborogni, hanem azon, hogy a munkáltató mindenféle következmény nélkül megteheti, hogy nem tényleges bérrel jelenti be a munkavállalóját.



Kedves Kérdező!

Igen, van. A férjem előző cégénél nagy elánnal újságolta a főnök, hogy következő hónaptól minden munkavállaló kap étkezési jegyet. "Ja, persze ezt levonjuk a béretekből." Azt hiszem ez nem igényel további magyarázatot.

Sajnos amíg nem tömegesen állnak fel az emberek, addig nem tudtok ti sem mit cselekedni, egy-egy ember ha feláll, őket könnyű azonnal pótolni. De azt senki nem meri megtenni (nem teheti meg), hogy mindenki feláll egyszerre.

2009. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Ahogy én számoltam aki minimálbért vagy többet kap kicsit az az új adótörvény szerint max 1-2e ft-tal fog több fizut kapni. Az árak forintosítva meg legalább egy család átlagában nézve minimum 10e-rel fel fognak menni.

De aki olyan br 170e körül és afölött keres az elég jól jár majd. Az olyan havi 15-20e-rel fog majd többet kapni.

Jó most lehet azt mondani hogy ez sem sok.

Ez is igaz, mert épp hogy követni fogja az áremelkedést, inflációt stb-t családra lebontva forintosítva ahogy az előbb leírtam.

De igazából akiknek a legnagyobb szüksége lett volna az emelésre azoknak megint kiszúrták a szemét 1-2e ft-tal. Illetve fogják! Szomorú! Ha az ő fizujuk is emelkedne 10e-ret legalább akkor már azt mondom jó! De így! nem lehet mindenki diplomás, 170-200e-ret kereső ember! Ha nem lennének minimálbéres dolgozók, akiknek ugyan nincs diplomája, akkor hiába lennének a többiek! Összeomlana a rendszer! Úgyhogy szerintem megérdemelték volna! És pont azoktól vették el a legtöbbet akiknek kellett volna és igazából nem is ők fogják megkapni!

Én nem engedném hogy valaki havi 1milliót kapjon, akármit is csinál, addig míg más 60e-ért dolgozik napi 8-at papíron, közben meg 16órát.

Sokszor elgondolkodom, hogy valaki 5 milliót 20-25 évig fizet és rámegy az egész élete, míg másnak 5 millió 5 havi bére! Nagyon szomorú! Azt meg nem választhatja meg az ember hogy hova szülessen! Sajnos!

Szerintem akik alacsonyabban képzettek azok is megérdemeltek volna többet, sokkal többet 1-2e ftnál!

Meg az is érdekes hogy 5millió forintig ugye 18%-ról 17%-ra csökken az adókulcs, míg 5 millió felett 36%-ról 32%-ra. Na miért nem úgy lett hogy 18%-ról 14%-ra és 36%-ról 35%-ra? Mert akkor több maradt volna a kisembernek még 2e ft-tal, de az eredeti szerint meg így marad a milliomosnak minimum 40-50-rel több havonta és ez a lényeg, nekik! Fúj! Hányok már ettől az egésztől!

Ha egyszer megbecsülnék a kétkezi munkás embert és sok munkahelyet teremtenének, akkor nem lenne ilyen gond, hogy el kell venni innen, hogy legyen oda, de mindezz úgy hogy magamnak több maradjon mint azoknak ott lent!

Nekem az is furcsa hogy a KSH adatai szerint a magyar átlagkereset 130e ft. érdekes. Az én környezetemben mindenki minimálbérét dolgozik! Talán ki kéne hagyni az évi 2,5 fél milliónál többet keresőket a számolásból és akkor számoljanak átlagot!

Na mindegy, csak nagyon szomorú vagyok! Nagyon nagyon szomorú!

2009. máj. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!