Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Létezik olyan, hogy 1 órás...

Létezik olyan, hogy 1 órás bejelentés?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok és az egyik ismerősöm be akar jelenteni napi egy órában,mint üzletvezető. Ez lehetséges?Menyi ennek az utánam fizetett járuléka? Én havi 6000 ft kapok érte,de csak papíron melózok.
2012. jan. 9. 11:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Fedezné e a tb-met ez az egy óra? Esetleg,ha nem,hogyan tudom intézni,hogy menyit kell még pluszba fizetnem?
2012. jan. 9. 12:00
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem tudom, ez heti 7 órás munkaviszonyt jelentene? Elméletileg lehet ilyet, de biztosított csak akkor lehetsz, ha a minimálbér 30-ad részét megkapod egy hónapban (még ha csak papíron is). Ez azért fontos, mert az jogosult tb-re, aki biztosított. Most a minimálbér 93000 Ft, azaz havi 31000 Ft-t kéne kapnod és akkor lennél biztosított és jogosult tb-re.
2012. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Aki 4 órában van bejelentve, az is jogosult a TBre. Én alkalmanként 2 órára jelentek be (1 órásról még nem hallottam, de van olyan alkalmazottam aki *havi* 20 órára van bejelentve 20 ezer bruttóra).
2012. jan. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha munkaviszonyban vagy, nem számít. hogy hány órás a foglalkoztatásod, biztosított vagy.

A minimálbér 30-ad részés dolgog csak a megbízási jogviszonyban foglalkoztatottakra vonatkozik.

A napi 1 órás, az heti 5, havi 20 órást jelent.

Arra kell figyelni, hogy a garantált bérminimum arányos része meg kell hogy legyen (ha üzletvezetőnek jelent be), azaz 108000/8=13500 bruttó/hó.

2012. jan. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó tudja jól, a munkaidő csak annyiban számít, hogy a nyugdíjhoz való szolgálati időd nem annyi lesz, mint egy napi 8 órában foglalkoztatotté, hanem arányosan kevesebb.
2012. jan. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. jan. 10. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!