Adókártya pótlása?

Figyelt kérdés

Mi a menete?

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy ha még a mai napon lenne rá szükségem, de nincs bankkártyám, milyen módon tudom befizetni az ezzel járó költségeket? Készpénzben elfogadják?


2012. jan. 9. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
NAV ügyfélszolgálat.
2012. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ügyfélszolgálaton kérsz egy nyomtatványt és egy csekket, elszaladsz a postára befizeted, a nyomtatványt kitöltöd és ennyi. De szerintem a számod marad ami volt, szóval ha nem kell bemutatni senkinek, sehol, hanem csak a szám kell, akor írhatod a régit, aztán majd elintézed a kártyát, mert azt nem fogod azonnal megkapni, eltelhet 2-3 hónap is mire küldik, csak egy igazolást adnak csak majd, hogy megigényelted.
2012. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nenya válasza:

Én október 4-én igényeltem új kártyát.

A héten már felhívtam őket, hogy mi van.

Talán most küldik az igazolást...

Sok sikert!!!

2012. jan. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem úszom meg a három körös sorbanállást (NAV iroda csekkért, postán befizetés, ismét NAV adatlappal...).

Akkor rászánok egy fél napot :(

2012. jan. 10. 07:35
 5/8 anonim válasza:
2013. június 21-én a következő volt a menete: NAV info pultnál kaptam egy 13T34 nevű adatlapot, amin fel kell tüntetni az adataidat és, hogy miért kéred az adókártyát. Ha első alkalommal igényelsz vagy adat módosítás céljából, akkor ingyenes, minden egyéb esetben 3000.- Postai csekken vagy átutalva lehet fizetni ( szerintem a helyszínen is lehet, csak nem volt nálam pénz, én illetékbélyeggel mentem, ami NEM VOLT JÓ! :( ). Amíg elkészül, addig kaptam egy igazolást, ami tökéletesen megfelel az adókártya helyettesítésére. Továbbá nem kell már egy napot rászánni, mert lehet időpontot foglalni 2 nappal előbb (!) a neten: [link] és max. 10-15 perc alatt kész az egész. Aztán meg majd egyszer küldik, szólnak, írnak stb.
2013. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is voltam: A sorszám húzás a pénztárhoz irányít, sorba se kellett állni, mehettem fizetni. Utána épp annyi időm volt hogy kitöltsem a lapot és már én következtem. Átnézték, nyomtattak egy igazolást, a postás egyszercsak majd hozza.


Aki még nem hagyta el: laminált színes fénymásolat.

Egy A4 lapra ráfér hatszor, körbevágva seki sem tudja megkülönböztetni az eredetitől, és nem fáj ha nincs meg.

2015. febr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Sziasztok mien adatok kellenek az ado kartya csinaltatasara? Remelem anya konyvi kivonatot nem kernek mert el hagytam a valaszt koszonom
2017. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!