Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számla kiküldése természetes...

Winben kérdése:

Számla kiküldése természetes személyként - vagy csak cégként?

Figyelt kérdés

Vannak nekem weboldalaim, azon a hirdetéseket a netadclick.com jelenítette meg. A napokban ezt a mailt kaptam tőlük:


"A netadclick.com honlap-tulajdonosi struktúrájának átalakítása miatt, igazodva hirdetőink javaslataihoz és a felületeken futó kampányok konverziós eredményeihez arra az elhatározásra jutottunk, hogy az Ön közreműködésére a továbbiakban sajnos nem tartunk igényt.


A felületeit blokkoltuk, tovább nem mérjük rajtuk a megvalósult kattintásokat, kérjük, szíveskedjen eltávolítani kódunkat az oldalairól.



Köszönjük eddigi közreműködését és kérjük, hogy az eddig összegyűjtött jutalékát kérje ki a rendszerben és küldje el róla a számlát címünkre. Számla Összege: 4600 FT + ÁFA


Számlázási adataink: [link]


További sikereket kívánva,


Tisztelettel,

...."


Elküldtem nekik a bankszámlaszámomat (már "használtam" más hirdetőcéget, ott kiutalták) de ők továbbra is bután, 2 szóval azt fújják, hogy küldjek számlát.

WTF???

Milyen számlát?

Úgy, mint egy cég állítsak ki egy számlát, amit küldjek el nekik???

Gondoltam esetleg arra van egy haverom, akinek van egy vállalkozása az építőiparban, lehet akkor vele kéne ezt a dolgot elintézni? Csakmivel ő egy cég, ezért tud számlát készíteni....feltételezem...


Valaki ebben jártas segítsen már ki, hogy ez most hogy van!

Köszönöm, szép napot!


2012. jan. 12. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Számlát magánszemélyként nem tudsz adni, csak közületként, azaz adószámmal. Ehhez vállalkozónak kell lenned vagy céget kell alapítanod. Eredeti szerződés szerint miben állapodtatok meg? Több esetben láttam már, hogy a partnercég megbízási díjat számfejt, de ahhoz nem kell számla.
2012. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát kérlek, ebből nem sokat értettem sajnos. A megállapodásban (ha vehetjük ezt egy sima internetes regisztrációnál) nem volt különösebb kitétel, hogy nekem cégnek kell lennem...vagy csak nem vettem észre...


Kérdés: akkor egy másik vállalkozó barátommal meg tudhatom vajon oldani?

2012. jan. 13. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!