Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondott a főnököm. Ilyenkor...

Felmondott a főnököm. Ilyenkor természetes hogy úgy viselkednek velem, mint egy bűnözővel?

Figyelt kérdés

imádtam a munkám, lelkiismeretes voltam (irodai adminisztráció)amit mondtak is, hogy látszik mennyire igyekszem és szorgalma vagyok.

a lényeg, hogy megszűnt a projekt amin dolgoztunk, így nekem felmondtak.

de amit kaptam ennek a keretében, annyira bánt!


nos:

egyik: a számítógépemről leszedték a közös meghajtót(amin minden gépnek bele tudok menni az adataiba)-gondolom, hogy felmondás után nehogy kárt tegyek bármiben

másik: állandóan a páromról faggattak(még a postaládámon is megnézték ki van kiírva, kivel élek - a főnök személyesen nézte meg és kérdezett rá másnap)-gondolom azért, nehogy a páromtól számítsanak zaklatásra, mert felmondanak

harmadik: nem fizették ki az összes járó szabadságomat (gondolom most hamisítják majd a jelenléti ívemet)


a lényeg, hogy nem is az fáj, hogy nincs munkám, hanem hogy én ezt érdemlem?


vagy bárki szerint ez helyén való egy munkáltatótól felmondás előtt?

olyan megalázó.


2011. nov. 30. 19:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem helyénvaló, de ez a kis magyar valóság.

Majd megtanulod, hogy ne érzelmi alapon állj hozzá egy munkához, hanem mint kőkemény üzlethez, amiben nincs barátság.

Értsd: neked se legyen szívfájdalmad a munkáltatóiddal szemben, ha van egy jobb lehetőség, nyugodtan hagyd ott őket a francba, ne filózz azon, hogy nekik mi lenne a jó.

Mert ők is bármikor megcsinálják ezt veled.

Kivéve, ha ismered haveri szinten a főnököket, az persze más.

2011. nov. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

és ezért igényeltem startkártyát :(

valahogy elfelejtették közölni amikor felvettek, hogy időszakos munka lesz


hát tanulópénz volt valóban.

2011. nov. 30. 19:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A startkártyát felhasználhatod az érvényességi idején belül más munkáltatónál is.

Írd bele az önéletrajzba, hogy rendelkezel vele.

2011. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

azt tudom, köszi

a baj az, hogy annak ketyeg az ideje, amíg nem dolgozom addig is

ki tudja mikor lesz másik munkám a mai világban.

2011. nov. 30. 20:07
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
bármikor lehet munkád, rakj fel hirdetést, és egyből megtalálnak az ügynökök, de lehet szerencséd lesz, és egy független szaktanácsadó lel rád, és ha tényleg lelkiismeretes vagy és emellett tisztességes, akkor ezeket kamatoztathatod egy tőlr ajánlott munka során.
2011. dec. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik: Természetes, hogy felmondás után nem engedik, hogy belemenj a többi gép adataiba. Egyrészt nem rád tartoznak, másrészt ha olyan adatok, vagy kárt tehetsz bennük, vagy kiadhatod illetékteleneknek.

Másik: Valószínűleg ezelőtt is nézegették hogy kivel élsz, sőt ha a párod fenn van közösségi oldalakon, őt is lecsekkolhatták. Olyan infót is kaphattak, amiből azt a következményt vonhatják le, hogy a párod kellemetlenkedni fog nekik.

harmadik: úgy veszem ki az írásodból, hogy még munkaviszonyban állsz. A szabadságokat és egyéb járandóságokat a munkaviszony végén kell rendezni.

Az sem mindegy, hogy közös megegyezéssel mégy el, vagy munkáltatói felmondással. A felmondási idő alatt is kiadhatja a szabadságodat. Vagy kifizeti amikor megkapod a kilépő papírjaidat és az utolsó fizetésed.

Ha ezeket te úgy veszed, hogy úgy viselkednek veled, mint egy bűnözővel, akkor még igen sok kellemetlen meglepetés fog érni az életben.

Ettől sokkal keményebb dolgok vannak a munkahelyeken.

A startkártyát pedig ha nem váltottad volna ki az első munkaviszonyod előtt, akkor később már nem válthattad volna ki.

2011. dec. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Fél a nyomorult munkáltató, amint az látszik.Gondolom, vaj van a füle mögött és most védekezésből támad, mert szabálytalanul járt el és fosik!A jelenlétidet azonnal fénymásold le, vagy vedd magadhoz és ki ne add a kezedből, a szerződésed és egyéb papírjaidat szintén!A szabadságodat köteles lett volna kiadni, ha nem, akkor kifizetni.A párodhoz semmi köze!Nos, nem győzöm mondani, hogy dolgozó (dolgozni akaró) embernek vagy ne legyen közösségi oldala sem, vagy olyan titokzatos legyen, hogy abból csak a legmegbízhatóbb ismerősök és a Jóisten tudjon rájönni, ki vagy...Postaláda szintén teljesen magán szféra!!


Bizonyára nem ezt érdemled, ahogy sok száz , ezer utcára tett sorstársad közül is csak kevés érdemli meg!A munkáltatókat sosem tartottam a legtisztességesebb embereknek, de amit manapság a legtö9bbjök művel, az már túllépi a természetes szemétség határát.


Gondolom, mondani sem kell, hogy ha szabálytalanság van a felmondás körül, azonnal munkaügyi bíróság!

2011. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Startkártyád volt, támogatható voltál, erre kellettél.Inkább nem írom le, az ilyen munkáltatókról mi gondolok..
2011. dec. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem majd 4 évnyi munkaviszony után 3/7-órát adtak az asztalom kiürítésére, és a munkaruha ill a számítástechnikai eszközök leadására, utána lehetőségem nem volt az irodába bemenni...és nem fegyelmivel rúgtak ki, csak csoportos, több száz fős leépítés volt
2011. dec. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
mármint 3/4 órát
2011. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!