Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 17 éves létemre kaptam adóbeva...

17 éves létemre kaptam adóbevallási papírt, nem úgy volt/van, hogy 18 év alatt nem kell adózni?

Figyelt kérdés
Dolgoztam ugyan, de diákszövetkezeten keresztül, és azt ők intézik tudtommal, meg nekünk nem is kell adózni, úgy tudom... Idén leszek 18,ennek lehet köze a dologhoz? Segítsetek kérlek,abszolút nem értek az ilyen ügyekhez,és igazából fizetni sem tudnék,mert miből? Rendszeres jövedelmem,saját tulajdonom nincs...
2012. jan. 12. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Az adóbevallás nem egyenlő azzal, hogy fizetni kell!

Amikor megkaptad a munkádért a fizetésedet, már a nettó bért kaptad meg - tehát ott levonták belőle az esetleges adót.

Neked csak azt kell bevallanod, hogy akkor dolgoztál, X összeget kaptál, és nem volt/nincs más jövedelmed. Ennyi.

2012. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én ugyanígy vagyok és nekem is kell csinálnom bevallást.
2012. jan. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha dolgoztál (akár diákmunkát is), akkor vontak tőled adót, tehát erről kell bevallást készítened. Valószínűleg fizetned sem kell, mert ha máshol nem dolgoztál és más jövedelmed (pl.:árvaellátás, ösztöndíj vagy ingatlan eladás) sincs, akkor annyit vontak amennyit kellett. A diákmunkás meló után kapnod kellett egy igazolást az adóbevallás kitöltéséhez, amin rajta van, hogy a bevallás melyik sorába milyen összeget kell majd írni. Van, hogy ezt az igazolást csak januárban kapod meg, ha pl decemberben is dolgoztál végig, de ha csak pl nyáron, akkor már meg kellett volna kapnod a munka befejeztével.
2012. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az életéveknek semmi köze az adóbevalláshoz. Én csináltam már 6 éves kislánynak is adóbevallást. Persze nem munkaviszonyból szerezte a jövedelmét. Ha adóköteles jövedelmet szerez valaki, amely bevallásköteles, akkor mindegy hány éves az illető, adóbevallást kell készítenie vagy készít helyette a törvényes képviselője (szülő), adott esetben fizetnie adót, vagy visszakap a befizetett adóelőlegéből.
2012. jan. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akár munkával is szerezheti 6 éves is, pl. ha modellkedik vagy színészkedik. :)

Szóval igen, az életkortól ez teljesen független.

2012. jan. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!