Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről szerzett jövedelem...

Külföldről szerzett jövedelem utan kell e itthon adozni? ( Németország - kint legálisan dolgozom, adózók )

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell! A kettős adóztatást elkerülő törvény van életben, az összes EU-s országban, így amelyikben dolgozol, oda kell adóznod!
2012. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ahogy az első mondja, de ha volt tavaly itthon jövedelmed, akkor adóbevallást kell csinálnod
2012. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csibexke ***** válasza:
35%
és ha kint dolgozol,haza ne gyere,ne gazdagisd ezt a mocskos államot :)))
2012. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

És mi van olyankor ha nem EU-s országban dolgozom, viszont itt töltök 10 hónapot az évben, és van 3 éves "residence" vízumom?

Számít az, hogy magyar vagy külföldi számlára jön az ottani fizetésem? Tavaly a magyar számlámra jött, de idén már csináltattam itt kint.

Néztem az ide vonatkozó jogszabályt, de elég bonyolult és nem tudtam megállapítani, hogy pontosan mi a helyzet mert az alap eseten kívül van tucatnyi ilyen-olyan "DE" és "HA" amik között teljesen elvesztem.

2012. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 horex ***** válasza:

Megkeresed hogy van-e Magyarország és a nem eu-s ország között adózási egyezmény és a-szerint adózol

Egyikk ilyen , másik olyan

Egyiknél ugy van hogy itt adózol Mo-gon, de ezt leirhatod a nem eu-s országbeli adódbol

2012. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Koszi a valaszt.

Itt nincs ado, ugyhogy nem lenne mibol leirni. :)


A lenyeg, hogy eletvitel szeruen itt tartozkodom, bar van magyar lakcimem meg minden, de evi 180 napnal joval tobbet toltok itt kint. Azt tudom, hogy maskepp szamit ha ennel kevesebbet vagy tobbet tolt kulfoldon az ember, es az is, hogy volt-e otthon munkaviszonya abban az evben amikor kint is.

Gyanitom, hogy ha nagyon megpiszkalnam a dolgot kiderulne, hogy mindenkepp fizetnem kell, akkor is ha a holdon dolgoznek, foleg most, hogy mindenkitol minden jogcimen bevetelt akarnak szedni otthon.

2012. jan. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!