Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amerikából rendelt termék...

Amerikából rendelt termék mikor vámmentes és áfamentes?

Figyelt kérdés
Csak 1 doboz - 20db fogfehérítő tapaszt és hozzá 3-5 db fogfehérítő fogkrémet szeretnék venni, egyenként 120 gr...Mindenképp USA címről érkezik, mivel csak Amerikában lehet kapni, hogy adassam fel, mik a szabályok? Nem szeretnék érte menni a vámraktárba...az értéke kb. 50$, max 60.

2012. jan. 18. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az már kb pont vámos lesz.

Árú értéktől függ és ez országonként változóan 20-50 dolcsi között mozog a limit, de nem emlékszem pontosan az USA limire (nekem olyan $35 rémlik).


Szóval ha lehet érd el azt, hogy ajándékként legyen feltüntetve $20 dollár értékbe és akkor nem lesz baj.

2012. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok biztos benne, de szerintem nem kell vámot fizetned, még ha 60 Dollár ~ 12600 Ft értékű akkor sem, mivel (gondolom) saját használatra lesz, nem kereskedni szeretnél vele. ÁFA: Hát annyit fogsz fizetni érte, amennyiről kaptál ajánlatot! Termék értéke + szállítás. Utólag nem lehet ÁFA-t fizettetni.
2012. jan. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tetro ***** válasza:
szerintem is 35 dollár a határ de nem biztos. 2,5% a határérték felett, és természetesen 27% áfát is kell fizetned.
2012. jan. 19. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Második: Én már egyszer megjártam ezzel. Nem számít, hogy saját használat és 50dollár felett már biztos van vám. Ha képben van a cég akkor a magyar áfát is rárakják a termékre, de ez kisebb cégeknél ritka.
2012. jan. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A posta oldalán van egy részletes tájékoztató.

[link]

Mivel egy cégtől rendelsz, így ÁFÁ-t kell fizetned utána.

2012. jan. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Képben vagyok, de az volt a kérdés, hogy MENNYI AZ ÉRTÉKHATÁR, amitől kell áfát és vámot fizetni???...van egy határ. AZ alatt pedig semmit nem kell fizetni, mert kis értékű a vásárlás, nem terhelik meg...
2012. jan. 29. 14:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Tudtommal csak a vámra van limit, de áfát elvileg mindig kellene fizetni. Ennek kiszámlázása a eladó cég feladata (ahogy az amazon már meg is teszi), de ezt sok cég elhanyagolja és nem szokták (tudják) számon kérni.

Viszont ha a vám eljárás elindul, akkor megnézik az áfát is a magyar hatóságok. Én egyszer jártam így.

2012. jan. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mennyi a vám limit, ameddig nem vámolnak?


Köszi szépen!

2012. jan. 30. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Én voltam az első hozzászóló, szóval annál pontosabbat nem tudok. Az áfárol se tudtam addig amíg egy vámvizsgálat miatt meg nem vágtak vele (is).
2012. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!