Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Amerikából rendelt már valaki...

Amerikából rendelt már valaki valamit, megéri? Körülbelül mennyivel emeli meg egy termék árát a vám és illeték?

Figyelt kérdés

EU-s országokból szoktam rendelni, ott csak fix ár + postaköltség van, de az uSÁs cuccok alatt ott áll, hogy az ár nem tartalmazza a vámot és illetéket.

Szóval mire számíthatok? Ha pl. rendelek egy 5000 Ft-os ruhát postaköltséggel együtt, akkor hány Ft még a többi költség?


2011. febr. 4. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:
A magyar szabályok szerint 50 dollár értékig adó és vámmentes a rendelt termék. Ezután ha jól tudom kb 50 és 150 dollár között csak adót kell fizetni és vámot nem, tehát ebben az esetben plusz 25% jön rá. 150 dollár felett adó is van meg vám is ami kb 25+10% lesz. A gyakorlat viszont azt mutatja hogy nem veszik ennyire szigorúan, mert akkora az áru mozgás hogy forintra pontosan nem tudják betartani. Saját tapasztalat hogy egy kb 75 dollár értékű árú esetében se vámot se áfát nem kellett fizetnem, de ez lehet csak a szerencsének köszönhető. És ami még fontos, hogy különbség van a között hogy mennyi egy termék értéke és mennyiért vetted...erről eltérőek az információk mert egyesek szerint te hiába veszel valami 10 dollárért ha az valójában 100-at ér, akkor a 100-al számolnak, de van aki fordítva gondolja, ez nem egyértelmű sajnos. A lényeg számodra hogy pár ezres cuccoknál biztos vagyok benne hogy semmi gond nem lesz és se áfát se vámot nem kell majd fizetned.
2011. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!