Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 303-as adónem esetén kell még...

303-as adónem esetén kell még külön szja-t fizetnem, vagy a 44,5%-os adó mindent tartalmaz?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy külföldi cég alkalmazottja vagyok, de Magyarországon foglalkoztatnak és így itt is adózom. Ez egy elég speciális foglalkoztatási forma, lényegében önadózó.

255000 a bruttó jövedelmem, amiből 44,5% egy összegben utalásra kerül az APEH (NAV) felé. Ezt a saját ügyfélkapumon keresztűl kell havonta bevallanom, amit egyébként egy könyvelő iroda elvégzett helyettem. A könyvelő iroda szerint ez a 44,5% mindent tartalmaz, így az egész 2011-es évet így számolta és szolgáltatta az APEH felé, mert neki ezt mondták.

Viszont most személyesen voltam az APEH-ban, ahol közölték, hogy bizony ebből még SZJA-t is kell fizetnem, ami kb. 50-60 ezer havonta. Vagyis a 255ezer bruttóból jó ha 90ezer marad nettóban. Ez min. 65%-os adó lenne, ami így szerintem nem stimmel. Valaki valahol nem jó információt adott, félek attól, hogy az ügy speciális jellege miatt sok a félre értés.


Tehát ez esetben a 44,5% után kell még SZJA-t is fizetni vagy ez mindent tartalmaz?


Kérem, hogy hozzá értő, vagy ez ügyben tapasztaltak írjanak! Köszönöm!


2012. jan. 19. 13:14
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!