Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha most kezdek el dolgozni,...

Ha most kezdek el dolgozni, akkor milyen jogviszonyba kerülök?

Figyelt kérdés

Szüleimmel egy háztartásban élek, de elkezdenék dolgozni. Van még két fiatalabb testvérem, mind3an egyetemre járunk. Én 22 éves vagyok, húgaim 21 és 19.

Ha én most dolgozni fogok, akkor az én keresetem is beleszámít a háztartásba, én is eltartó leszek? Vagy öneltartó? Az öneltartáshoz szülőkétől különböző lakcím kell?

Van mindez valamilyen befolyással a nappali tagozatos hallgatói jogviszonyomra?

Ha valaki ért hozzá, megköszönném a válaszát, mert sehol nem találtam a neten erre vonatkozó információkat. De ha linket tudtok adni, az is jó! előre is köszi :)


2009. máj. 27. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre annyit tudok mondani, hogy ha dolgozol, és egy helyre vagy bejelentve a szüleiddel, akkor a háztartás jövedelmébe biztosan be fog számítani a te kereseted is. Eltartó viszont ettől nem leszel.
2009. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :) Már csak azt nem tudom, hogy lehet-e valaki egyszerre normális 8 órás munkát végző kereső és nappali tagozatos hallgató is (állami támogatással). Bár szerintem lehet, ha a munkabeosztásomat tudom úgy alakítani...
2009. máj. 27. 16:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, én is így csináltam. De az órákra mindenképp járj be, mert velem nagyon sok tanár kiszúrt. Félév elején azt mondták, hogy semmi probléma, aztán félévkor nem kaptam aláírást, nem engedtek vizsgázni sem.
2009. máj. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!