Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adóvisszatérítés jár...

Mennyi adóvisszatérítés jár nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tavalyi évben végig GYED-en voltam a kisfiammal.

A családi adókedvezményt - kései nyilatkozat postára adás miatt - csak februártól kaptam.

Ma kaptam meg az OEP-től az összesítőt a tavalyi évről. Ez áll benne.


Az összevont adóalapba tartozó jövedelmet terhelő adóelőleg: 234.669 Ft


Adójóváírás: 145.199 Ft (12 x 12.100 Ft)


Családi adókedvezmény összege: 76.864 Ft


A biztonság kedvéért csak 7.000 Ft-ot írtam a családi adókedvezményes papíromra annó, mikor igényeltem, holott havonta picit több, mint 8.000 Ft-ot igényelhettem volna.


Tehát ha veszem a fenti három összeg különbségét, akkor 12.000 Ft jár nekem vissza. Jól számolok, így kell?


(sajnos nem vagyok otthon a témában. Segítenétek?)


2012. jan. 23. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezek tájékoztató adatok, nem ezekből számolsz.

Mennyi volt a bruttó kifizetés amit kaptál,

ennek alapján kiszámolod az erre jutó adót

Az adójóváíráshoz beírod a 12 hót,

a családi adókedvezményhez az igénybe vehető kedvezmény összegét (ha megosztjátok akkor a rád jutó részt)

Így kapsz egy összeget, amennyi a fizetendő adód (vagy nulla)

Beírod a kifizető által levont adóelőleg összegét (ha van ilyen)

A fizetendő adód és a kifizető által levont adóelőleg különbözetét igényelheted vissza (vagy kell befizetned)

2012. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Sokan beírogatják azt, amit a munkáltató/kifizető kiadott. Nem feltétlenül ugyanaz lesz a bevallásban, mint amit kaptál. A lényeg mindig az, hogy mennyi volt a bruttó kifizetés összege, mennyi adóelőleget vontak le belőle, és az adójóváíráshoz mennyi jogosultsági hónappal rendelkezel. Minden mást Neked újra kell számolni (véglegesíteni), nem szabad arra hagyatkozni, hogy év közben miket vettek figyelembe az adóelőleg levonásánál. Az más!
2012. jan. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!