Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi büntetésre számíthatok?

Mennyi büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Tavaly nem adtam be adóbevallást,mert csak GYESen voltam,és mikor apehnál is bent voltam,meg érdeklődtem telefonon azt mondták nem kell. Írtam is egy szép levelet nekik,aztán jött is dec elején a válasz,hogy tudomásuk szerint volt jövedelmem 2010.-ben. Na ekkor esett le,hogy én 2010.ben kaptam meg a végkielégítésemet,azt hittem 2009.ben. Most adom be újra a bevallást,de egy ismi szerint lehet kapok büntetést emiatt. Szerintetek? Soha nem késtem ezzel,mindig bevallottam mindent,most véletlen alakult így.
2012. jan. 24. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű,hogy kapni fogsz büntetést.

Azzal fognak érvelni,hogy tavaly volt egy határidő az adóbevallásnak.A "nem tudtam" vagy "elfelejtettem" nem mentesíti fel a kötelezettsége alól az embert.

Egyébként max.100.000 forint a büntetés,de bármennyit szabnak ki, te írj egy kérelmező levelet nekik,amiben kéred a büntetés eltörlését hivatkozva arra hogy "elfelejtetted hogy volt jövedelmed" vagy valami másra hivatkozz.Ha nem fogadják el a kérelmedet(nagyon valószínű,hogy nem fogják elfogadni) akkor kérj részletfizetési kérelmet..(azt megszokták adni)

2012. jan. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát volt egy ismim akit nem büntettek meg,pedig nem vallott be ő se biztosítást. Akkor hogy is van?
2012. jan. 24. 19:08
 3/6 A kérdező kommentje:

Úgy értettem,hogy késve adta be,mint most én,és semmit nem fizetettek vele.

Nemrég szültem is,így amiatt is késtem a pótlással.

2012. jan. 24. 19:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor kér aggódni..


Egyszer úgyis adni kell be adóbevallást.Ha akkor észreveszik,hogy volt egy év amikor kellett volna de nem adtál be,akkor úgyis értesítenek.Ráérsz akkor aggódni majd..Addig felesleges.


Egyébként én meg úgy jártam,hogy amikor eladtam a lakásomat adózni kellett,és részletben fizettem nekik 12 hónapon keresztül..Mindig fizettem,de voltak hónapok amikor elcsúsztam pár nappal vagy 1 héttel.(de be lett fizetve mindig) Amikor letelt,én abban a hiszemben éltem évekig,hogy nem tartozom az apehnak egy forinttal sem.Ráadásul dolgoztam és minden évben rendesen be lett adva a bevallás. Pár éve nagy örömömre 54 ezer forint túl fizetésem volt,így ennyi visszajárt volna.2 hónap türelmes várakozás után,rákérdeztem az apehnál,hogy vajon eddig miért nem utalták el a túlfizetésemet?? Tudod mit mondtak?(később hivatalos levél formában is megkaptam) hogy évekkel ezelőtt késedelmi kamatok miatt gyarapodott az apeh tartozásom.Amikor a részleteket fizettem vissza,sokszor rádobták a késedelmi pótlékot,de amikor az utolsó csekket fizettem,nem szóltak,hogy még van 4000-vagy 10000 forint késedelmi díj..(most csak mondtam egy összeget) Így az évek alatt ennyire felemelkedett a késedelmi díj összege..Írásban panaszt tettem,hogy utána évekig készítettem adóbevallást de soha egyszer nem szóltak hogy tartozom..A válasz nagyjából az volt,hogy ők is tévedhetnek,és elnézést kérnek ,de akkor is ki kell fizetni a tartozásomat.Természetesen fellebbezhetek..Hagytam a fenébe..


Szóval hogy kinek kel vagy nem kell fizetni abba ne menj bele..Nálad már észre vették a hiányt.Az ismerősödnél esetleg nem,és neki ezért szerencséje van..De addig ne aggódj amíg nem jön hivatalos levél hogy fizess.

2012. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi volt az a jövedelmed, milyen előéleted van apehnál.
2012. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jövedelmem nem volt,csak a végkielégítést kaptam meg. GYESen vagyok. Apehhal beszéltem,azt mondták nem számíthatok semmilyen büntetésre.
2012. jan. 25. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!