Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény!? Nekem...

Családi adókedvezmény!? Nekem van igazam?

Figyelt kérdés
2011-ben úgy nyilatkoztunk, hogy a férjem vegye igénybe a gyerek után járó kedvezményt, viszont most, hogy megkaptuk a papírokat, úgy vettük észre, hogy megosztva jobban járnánk. Ezt így utólag lehet módosítani, vagy buktuk a pénzt? (Könyvelő ismerősöm szerint a családi kedvezmény az elsődleges, és az adójóváírás csak utána érvényesíthető, de szerintem ez nem így van. Igazam van? )
2012. jan. 26. 18:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Könyvelős ismerősödnek igaza van, de ez nem befolyásolja azt, hogy a családi kedvezményt - ha mind a ketten jogosultak vagytok rá - az év végi bevallásban másképp igényeljétek, mint ahogy év közben tettétek.

Az ismerősödnek azért van igaza, mert a családi kedvezmény adóalapot csökkent, míg az adójóváírás adóösszeget.

Mivel először az adóalapot kell kiszámolni ahhoz, hogy adóösszeget tudjunk, ezért egyértelműen a családi kedvezményt veszi az ember először igénybe, csak utána jöhet az adójóváírás. De ennek semmi jelentősége nincs.

Jól be kell "lőni" a családi kedvezmény megosztását, méghozzá úgy, hogy lehetőleg mindkettőtöknél a legkevesebb adókötelezettség jöjjön ki, vagy éppen ne is legyen adókötelezettség. Előfordulhat, hogy el kell játszani a számokkal egy pár órát, hogy eltaláljátok a legideálisabb megoldást. Ez persze azon is múlik, hogy kinek mennyi volt az éves bruttó bére.

2012. jan. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek szerint akkor jól gondoltam (én is) miszerint év végén lehet módosítani. Kiszámolni már kiszámoltam, hogy hogyan járnánk jobban. (Könyvelő vagyok én is, csak az új jogszabályokkal nem vagyok tisztában, mert most babával vagyok itthon, és mire visszamegyek úgyis minden változni fog. :) )
2012. jan. 27. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!