Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Rehabilitációs járadékot fel...

Rehabilitációs járadékot fel kell tüntetni az adóbevalláson?

Figyelt kérdés
Már volt egy hasonló kérdés feltéve, de sajnos nem válaszoltak rá: a férjem kap rehab. járadékot és munkabért. Még tavaly kapott először rehab.járadékot, így nem tudom, hogy az bele kell-e venni az adóbevallásba? Előre is köszönöm a segítséget!
2012. febr. 2. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény 6. §-a alapján saját jogú nyugellátás a külön jogszabály alapján járó rehabilitációs járadék. Tehát saját jogú nyugdíjnak minősül.

Az személyi jövedelemadó törvény 1. sz. mellékletének 1.2. pontja alapján a nyugdíjak adómentes bevételek.


Fentiek alapján tehát a munkabér adóköteles, a rehabilitációs járadék pedig adómentes jövedelem, nem kell bevallani sem.


Ezeket 2011. évre vonatkozóan értettem, de 2012-ben ez nem változott.

2012. febr. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2012. febr. 3. 09:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Én voltam a másik kérdező, erre jutottam:


- az összevont jövedelem alapba nem tartozik--> nem kell utána fizetni adót.


Jó jó, de nekem abban volt kétségem, hogy a teljes adójóváírást igénybevehetem, vagy ez által csökkenni fog , ha a jövedelembe számít a rehab is. (pont a határon vagyok)

Kiokoskodtam: Az adójóváírás teljes egészében akkor érvényesíthető, ha a magánszemély ÖSSZES jövedelme az adóévben nem haladja meg a 2 millió 750 ezer forintot.


Összes jövedelembe beletartozik a rehab? kérdeztem magamtól.

De meg találtam a választ, nem kell belevenni az összes jövedelembe!


Én már le is adtam a bevallásom, én arra jutottam h nem kell a bevallásban szerepeltetni.

2012. febr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bevallásban sem kell szerepeltetni, és az összevont adóalap részét sem képezi, mivel az adótörvény legelején van valahol, hogy nem képeznek bevételt adózás szempontjából az 1. sz. mellékletben felsorolt adómentes bevételek.
2012. febr. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a segítségeteket!!!
2012. febr. 7. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!