Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójóváírás? Honnan tudhatnám...

Adójóváírás? Honnan tudhatnám meg, hogy 2011 - ben igényeltem - e az adójóváírást?

Figyelt kérdés
Tavaly gyeden voltam, és most az a feltétele a kompenzációnak, hogy tavaly igényelnem kellett az adójóváírást.
2012. febr. 3. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül ezzel a kérdéssel, ez pl. engem is érdekelne, ugyanilyen cipőben járok...
2012. febr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, utánanéztem, utolsó vagyok: elő kell venned az Adatlap a 2011-es évre című levelet,amit a helyi Egészségpénztártól kaptál.

Van abban egy sor: összevont adóalap. Van egy másik sor: ténylegesen levont adóelőleg. Az adóelőleg az adóalap 16%-ának kell lennie, akkor nem kaptál még, hanem az adóbevallásban fogod kérni (ezt egyeztesd azzal, aki a bevallásodat csinálja majd).

Ha meg nem a 16%-a, akkor év közben kaptál jóváírást, tehát kaptál.

Az a szívás, hogy a tájékoztató múlt időt használ, és egy csomóan egy összegben az adóbevallás után FOGJÁK megkapni, vagyis igényelni.

Én ezt vettem ki az illetékes szavaiból, remélem, jót írtam, azért kérdezz meg egy adóbevalláshoz értő embert is.

:)

2012. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2012. márc. 2. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!