Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogilag milyen kovetkezmenyei...

Jogilag milyen kovetkezmenyei lehetnek annak ha foberlo nem jelenti hogy alberloi vannak, nem adoz a berleti dijbol stb?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
A főbérlő azt jelenti, hogy ő maga is bérli a lakást. Akár magánszemélytől, akár önkormányzattól. Erre gondolsz?
2012. febr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem hanem egy maganszemely es az o tulajdona a haz
2012. febr. 4. 19:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a NAV rájön erre, akkor ez adócsalás, és be kell fizetned az adót, plusz valamennyi büntetést, tehát megállapítanak neked egy összeget amit be kell fizetned, de kérhetsz részletet rá. Ha kaukciót kértél akkor más "károd" elvileg nem lehet.
2012. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
en az alberlo vagyok es nem jelentettek be minket.
2012. febr. 5. 08:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Jogilag annyi, hogy - ha kiderül, és bizonyítható - akkor adókikerülés a jogállás. Az adóhatóság saját hatáskörében eljár az illetővel szemben, behajtja rajta az elmaradt adót, járulékokat, késedelmi kamatot, és mindenféle címszó alatt büntet.
2012. febr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az albérlőnek nem kötelessége tájékozódni a saját jogi státuszáról a bérleti folyamatra vonatkozóan (mint ahogy, ha bemész egy boltba vásárolni, akkor sem tudhatod, hogy legálisan jutott-e hozzá az eladó a termékekhez), így az albérlő ebben az esetben nem elővehető a főbérlő hiányosságai miatt (ha emiatt kérdezed).
2012. febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pócsné Kollár Éva válasza:

Bérleti szerződést kötöttetek? Mikortól, meddig, mennyiért, az ár tartalmazza-e a forrásadót és a rezsiköltséget? Számlát kapsz-e?

A jogállás a NAV-hoz történő közérdekű bejelentésnél lényegében az előttem hozzászólók leírták: adóhiány+ 50 % bírság+ késedelmi kamat.Más kérdés az, hogy az albérlő akár rendelkezik albérleti szerződéssel, akár nem, tudomása volt-e az adó kikerüléséről. Mivel a kérdést feltetted, egyértelműen igen. A szándékos adó kikerülésnél, nincs mentség, ezért méltányossági kérelmet fölösleges beadni.

2012. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát én még olyan albérletet nem láttam ahol számlát adtak volna...
2012. febr. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hm... egyébként meg láttam én már olyan kínaipiacost, aki számlát ad: "1 tétel, öccá forin" Az albérletezés kezd hagyománnyá alakulni, főleg Budapesten. Nem fog utánanézni a kutya se'(hacsak nem a kedves közös képviselő, hiába fizeted a teljes költséget a tulaj helyett a saját neveden). Ha Te, kedves kérdező, albérlő vagy, ne félj egyet sem, nem te vagy a hunyó. Ha máshogy gondolja a T. adóhatóság, hát légy talpraesett! Vagy írj egy mailt privátban, úgyis a t*köm tele a r*hadék, kizsákmányoló társadalommal!(van biztos ügyvédi hátterem...)
2012. febr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!