Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adónyilatkozatban, adóbevallás...

Adónyilatkozatban, adóbevallásban szeretnék segítséget kapni, jó lesz ez nekem?

Figyelt kérdés

Gondolom, mindenki kapott ilyen papírt (1153NY), amit ha kitöltök, akkor az adóhatóság közreműködésével készítendő egyszerű bevallást választom.

Ez nekem jó? Tavaly márc-dec-ig volt munkahelyem (az első), csak innen származott jövedelmem.

Válasszam az egyszerűsített bevallást? Ha igen, ez mivel jár majd? (bocsánat, de új nekem ez az egész)


2012. febr. 7. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz bajlódni Magad az adóbevallásoddal, akkor a fent leírtak alapján megfelelsz azoknak a feltételeknek, amik ahhoz kellenek, hogy az adóhatóság csinálja meg helyetted a bevallásod.

A működése dióhéjban annyi, hogy a munkáltatók/kifizetők által benyújtott bevallások alapján megcsinálják a Tiédet. Utána kiküldik Neked, hogy nézd meg, jó-e? Ha egyet értesz vele, akkor oké, ha nem, akkor megy a harakiri.

Tehát ahhoz, hogy el tudd dönteni, jó-e az, amit az APEH kihozott, Neked is kell "csinálnod" otthon egy "adóbevallást". Akkor már egyszerűbb, ha saját magadnak megcsinálod.

A fentiek alapján nem sok értelmét látom ennek az egyszerűsített bevallásnak. Szerintem a hülyeség teteje, azzal, hogy nekem kell még leellenőriznem azt, hogy az adóhatóság jól csinálta-e meg.

2012. febr. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!