Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az apehra bízom az adóbeval...

Ha az apehra bízom az adóbevallásomat, akkor ők megnézhetik a folyószámlámat?

Figyelt kérdés

Vagy azzal nem foglalkoznak? Csak a munkával, és az általam bejelentett dolgokkal?

Mert nyertem online pókeren tavaly, és a számlára utalták a pénzt.

És tudom, hogy adózni kellene, de én ezt nem jelentettem be.

Valamint ha észrevennék, akkor be kell fizetnem csak utána az adót, vagy valami büntetést is kaphatok?


2012. febr. 13. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Megnézhetik, nem nézik, büntethetnek. Röviden ennyi.


Ha gyanúba keveredsz, meghatározott eljárásban megnézhetik, de egyébként nem nézik. Talán a kifizetőhely értesíti a hivatalt, de ebben nem vagyok biztos. Bukta esetén már nagyon kevés becsengetni a lóvét.

2012. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy gyanús nem fogják megnézni, de javaslom hogy vigyázz nagyon és ezt ne reklámozd mert ha feldobnak akkor sírás lesz a vége.
2012. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a 1153NY-et küldöd be, akkor is te írod alá a bevallást, te vállalsz felelősséget a benne foglaltak valószerűségéért.


Ha az online kifizető nem szolgáltat adatot, akkor természetesen nem fognak tudni róla.

2012. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!