Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azt tudom, hogy közös megállap...

Azt tudom, hogy közös megállapodással történő felmondásnál nem jár végkielégítés, de a felhalmozott szabadságok kifizetésével mi a helyzet?

Figyelt kérdés

2009 dec.4-én szültem.Itthon voltam 2011 október 1-ig.

Akkor mentem vissza dolgozni részmunkaidőben.A főnököm 2012 jan.31-én felmondott nekem.Közös megegyezéssel megyek el mert van másik munkahely ahol alkalmaznának.Azt tudom,hogy ebben az esetben a végkielégítés nem jár,noha 6 évet dolgoztam nála.A szabi arra az időre míg otthon voltam a babával megváltható pénzre ha aláírom a közös megegyezést?Köteles kifizetni ebben az esetben is a felhalmozott szabadságot???


2012. febr. 14. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Nézzük sorra a dolgokat:

A főnököd nem mondhatott volna fel 2012. dec. 4-ig. Az, hogy te aláírtad a közös megegyezést... most erre mit írjak? Így jártál. Ugrott a 6 év után járó végkielégítés.

Milyen felhalmozott szabi??? A babázós időszakban összegyűlt szabidat már októberben ki kellett adnia, abból tuti nincs már semmi. Idén jan 31-ig jár szabi, ezt fogja kifizetni.

2012. febr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor menjünk sorba:

-Még nem írtam alá a közös megegyezést de mindegy.

-Milyen babázós időszak?Miután visszamentem dolgozni október 1-től,összesen 2 hét szabival kezdtem,véleményem szerint ettől kicsit több jár!!!

-tisztában vagyok a helyzettel kb.két hete a munkatörvénykönyvét bújom,miután így elbánt velem.

Ezidáig ragaszkodtam a jogaimhoz de mára már úgy elmérgesedett a helyzet,hogy az egészségem többet ér minden pénznél pláne,hogy van egy kisfiam akit szeretnék felnevelni!Nem szeretnék tovább harcolni vele és nem szeretnék a történtek után tovább nála dolgozni.

De teljesen mindegy!

De azt gondolom a szabadság nyilván van tartva,hogy mennyi járna és ebből én mennyit vettem ki!!!

Köszi a kedvességed!Nem éppen ilyen stílusú választ szerettem volna kapni!

2012. febr. 14. 11:32
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

"Köszönöm a választ!

Akkor menjünk sorba:

-Még nem írtam alá a közös megegyezést de mindegy."


Azt írtad, hogy közös megegyezéssel mész el. Ebből honnan kellett volna tudnom, hogy még nem írtad alá? Ha nem, annál jobb! Mond meg a főnöknek, hogy jogilag nem mondhat fel neked (ezt egyébként miként tette? írásban? szóban?). Te tisztában vagy vele, hogy mik a jogaid, így a következőt ajánlod fel: fizesse ki a végkielégítésnek megfelelő összeget és akkor aláírod a közös megegyezést. Ellenkező esetben mész a munkaügyi bíróságra, mert jogtalanul járt el. Nem kell azt neki tudnia (vagy már tudja?), hogy lenne másik helyed.



"-Milyen babázós időszak?Miután visszamentem dolgozni október 1-től,összesen 2 hét szabival kezdtem,véleményem szerint ettől kicsit több jár!!!"


A szabi a következő időre jár, míg otthon vagy a babával:

a tgyás idejére, a gyed (neked még) első évére. Ez cirka 1,5 hónapnyi szabi. Az, hogy ez pontosan mennyi leginkább az életkorodtól függ. A munka törvénykönyve csak idén teszi lehetővé, hogy a gyed első (most már csak fél) évére járó szabit megválthatja pénzben a munkáltató. Amikor te munkába álltál, akkor még az volt érvényben, hogy kötelezően a tényleges munkábaállás előtt ki kell venni az összes bent maradt szabit. Ennek függvényében van tippem, hogy mi történt a szabiddal, ezt már az előző válaszomban leírtam.



"-tisztában vagyok a helyzettel kb.két hete a munkatörvénykönyvét bújom,miután így elbánt velem.

Ezidáig ragaszkodtam a jogaimhoz de mára már úgy elmérgesedett a helyzet,hogy az egészségem többet ér minden pénznél pláne,hogy van egy kisfiam akit szeretnék felnevelni!Nem szeretnék tovább harcolni vele és nem szeretnék a történtek után tovább nála dolgozni.

De teljesen mindegy!

De azt gondolom a szabadság nyilván van tartva,hogy mennyi járna és ebből én mennyit vettem ki!!!"


Igen, nyilván van tartva a szabi, de őszintén: szerinted ha a jogszabály azt írja elő, hogy kötelező kivenni az összeset és ők nem adták ki (vagy csak papíron adták ki, miközben már dolgoztattak), akkor nem papírozták le, hogy ne derüljön ki?



"Köszi a kedvességed!Nem éppen ilyen stílusú választ szerettem volna kapni!"

Ha nem írod le a konkrét történetet, akkor "eső után köpönyeg"-nek tűnik a kérdésed - leginkább a közös megegyezés miatt. Akkor viszont olyan válaszra is számíts. Bár nem értem, hogy mit kifogásolsz...

2012. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Kedves kérdező! Egyetértek az előttem szólóval. Egyáltalán nem volt egyértelmű hogy mit írtál és mit nem alá, ettől függetlenül szégyelld magad, hogy valaki normális hangnemben megpróbál segíteni és te leszólod... Egyébként valószínűleg a szabidat hivatalosan már rég kiirkálták, és volt egy csöpp eszük, már észrevétlenül aláíratták veled. akkor kellett volna kérni, és nem most. Veszett fejsze nyele így jártál.
2012. febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!