Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Normál dolgozó vagyok semmi...

Normál dolgozó vagyok semmi másból nem volt ebben az évben jövedelmem magamnak szeretném megcsinálni az adóbevallásom de melyik nyomtatványt használjam abból amit kiküldtek? Hogyan számoljak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A 1153-ast (a több oldalast)

Az M30-as igazolás alapján töltsd ki (amit a munkáltatódtól kaptál)

Egyszerűbb, ha letöltöd az apeh honlapjáról a nyomtatványt, ott csak be kell írnod az összegeket, a program kiszámol mindent.

2012. febr. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2012. febr. 24. 14:49
 3/9 A kérdező kommentje:
Minden öszejött de a kitöltéssel vannak gondjaim:S egy szám nem stimmel akinek lenne ideje rám egy kis segíteséget szeretnék kérni az írjon:) megpróbálokminnél hamarabb fellépni:)
2012. febr. 24. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi nem stimmel?
2012. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

21.sor számított adó.. hogyan tudom kiszámolni?

Meg azt írja hogy még nekem kell fizetnem...így hát nem stimmel sehogy sem:)egész évben dolgoztam ...:D

2012. febr. 24. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:

A bruttó béred szorzod 1,27-tel, az az adóalap. Az adóalap 16%-a a számított adó.

Beírod az adójóváírásra jogosító összeget, a kifizetők által levont adóelőleget. Ezek csökkentik a számított adó értékét. A különbözet e rendezendő adó. Ha több a számított adód mint az adójóváírás és a levont adóelőleg összege, akkor be kell fizetned. ha kevesebb, akkor visszaigényelheted (maximum a befizetett adó mértékéig)

2012. febr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi segítségeket így már előrébb jutottam sokkal:)Még egy gondom merült fel:van egy olyan mondatom hogy:Az adóelőleg megállapításánál figyelembe vett adójóváírás:145200 Adójóváírásra jogosító jogosultsági hónapok száma 12. Akkor gondolom a B lapon a 24.sorba a 12 hónapot írom be. A levont adóelőleg:96645 és a 2011évi adófizetési kötelezettség összege :96646. Akkor most fizetnem kell vagy nem? Nem értem:S Aki végigolvassa és válaszol annak nagyon megköszönöm:)
2012. febr. 29. 07:31
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Igen a 24. sorba kell a jogosultsági hónapok száma.

A ténylegesen járó adójóváírást a program számolja ki. (vagy te magadnak, ha kézzel töltöd ki.) Ha csak egy helyről volt jövedelmed, és megfelelően nyilatkoztál, akkor a munkáltató által figyelembe vett általában megegyezik a tényleges összeggel.


Ha a levont adóelőleg és az adófizetési kötelezettség megegyezik, akkor azt jelenti, hogy nem kell ráfizetned, és vissza sem jár semmi. De ez a 69-70 sorokban látszik is.

2012. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM!!!

Így már 0 :)

2012. márc. 6. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!