Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóköteles bevételekről...

Adóköteles bevételekről igazolást hol tudom beszerezni?

Figyelt kérdés

Az egyetemen szociális ösztöndíjra szeretnék pályázni (iszonyúan fontos lenne) és a rengeteg szükséges papír közül az egyik egy az eltartó nevére kiállított 2010-es évi adóköteles jövedelemről kiállított APEH/NAV igazolás lenne.

Ezt hogyan tudom beszerezni? Sajnos neten nem találtam meg a szükséges formanyomtatványt, és apukám lenne az eltartó, akivel nem vagyunk olyan jó viszonyban, hogy ezt elintézze nekem személyesen.

Meghatalmazással én eltudom intézni?

Előre is köszönöm, ha valaki tud valami infot!


2012. febr. 26. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Meghatalmazással te is, de azt is alá kell írnia :(
2012. febr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Neked ez kell:

Tájékoztató

az adó-, az együttes adó-, a jövedelem- és az illetőségigazolások kiadásáról

A kérelem benyújtása

Az igazolások kiadása a NAV megyei (fővárosi) adóigazgatóságok ügyfélszolgálatainak és

kirendeltségeinek a feladata. A különböző kérelmek benyújtásához a NAV alsó fokú

adózatási szerveinek az ügyfélszolgálatain, kirendeltségein térítésmentesen beszerezhető

kérelem nyomtatványokat rendszeresítettünk, az elektronikusan is benyújtható

nyomtatványok kinyomtathatóak a [link] internetes honlapunkról. A

formanyomtatvány használata - az elektronikus úton történő adóigazolás, együttes

adóigazolás, jövedelemigazolás és illetőségigazolás kiadása iránti kérelem benyújtás

kivételével - nem kötelező, a kérelem formai kötöttségek nélkül is benyújtható, amennyiben

az igazolás kiadásához szükséges adatokat teljes körűen tartalmazza. Kérelmét – a Kiemelt

Ügyek Adóigazgatóságának illetékességi körébe tarozó adózó kivételével – benyújthatja

személyesen a NAV bármelyik alsó fokú adózatási szervei ügyfélszolgálati irodájában,

kirendeltségén, eljuttathatja postán, valamint elektronikusan.

[link]

Olvasd el a többi részét is.

Fenn van a honlapjukon a nyomtatvány is, postán is beküldheted, vagy a kitöltött és aláírt nyomtatványt beviheted személyesen.

2012. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!