Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megszűnt a munkaviszonyom...

Megszűnt a munkaviszonyom július 31. -el. Az új munkahelyem szeptember 15-én tud alkalmazni, milyen papírok kellenek, és hol tudom beszerezni, mennyit kell befizetnem, amivel a biztosításom folyamatosságát fenn tudom tartani? Köszönettel.

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
most már minek??? az apeh majd kiszámlázza neked bevalláanál
2010. szept. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 orsybaba88 ***** válasza:
a helyi munkaügyi központba kellett volna menned, havi 4000 forint lett volna a biztosítás. elég nagy gáz lett volna ha mondjuk eltöröd a lábad, de nyugi én is voltam már biztosítás nélkül:) szerintem kérdezd meg a munkaadódat, h milyen papírok kellenek, mert ez lehet változó. mondjuk bizonyítványok, adószám, ilyesmi biztos kell.
2010. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztosítási jogviszony megszűnését követően még 45 napig fennáll a jogfolytonosságod a TB természetbeni ellátásokra (orvos, gyógyszer). Tehát 08.01-09.14 = 45 nap feltéve,ha júli.31. előtt legalább 45 nap biztosítási jogviszonyod volt, semmit nem kell tenned.

Ha mégsem lesz 45 nap múlva bizt.jogvisz., akkor az APEH-hoz kell bemenni, és szerződést kötni "Egészségügyi szolgáltatási járulék" fizetésére.Összege 2010-ben: 4950,-Ft/hó.

Ennek fejében csak term.beni eü. szolgáltatásokra vagy jogosult, táppénzre, GYED-re pl. nem.

2010. szept. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!