Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Megszűnt a munkaviszonyom július 31. -el. Az új munkahelyem szeptember 15-én tud alkalmazni, milyen papírok kellenek, és hol tudom beszerezni, mennyit kell befizetnem, amivel a biztosításom folyamatosságát fenn tudom tartani? Köszönettel.

2010. szept. 6. 18:54  Privát üzenet  

A válaszok
most már minek??? az apeh majd kiszámlázza neked bevalláanál

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont 2010. szept. 6. 18:59 Privát üzenet
orsybaba88 nevű felhasználó válasza:

a helyi munkaügyi központba kellett volna menned, havi 4000 forint lett volna a biztosítás. elég nagy gáz lett volna ha mondjuk eltöröd a lábad, de nyugi én is voltam már biztosítás nélkül:) szerintem kérdezd meg a munkaadódat, h milyen papírok kellenek, mert ez lehet változó. mondjuk bizonyítványok, adószám, ilyesmi biztos kell.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2010. szept. 6. 19:12 Privát üzenet

Biztosítási jogviszony megszűnését követően még 45 napig fennáll a jogfolytonosságod a TB természetbeni ellátásokra (orvos, gyógyszer). Tehát 08.01-09.14 = 45 nap feltéve,ha júli.31. előtt legalább 45 nap biztosítási jogviszonyod volt, semmit nem kell tenned.

Ha mégsem lesz 45 nap múlva bizt.jogvisz., akkor az APEH-hoz kell bemenni, és szerződést kötni "Egészségügyi szolgáltatási járulék" fizetésére.Összege 2010-ben: 4950,-Ft/hó.

Ennek fejében csak term.beni eü. szolgáltatásokra vagy jogosult, táppénzre, GYED-re pl. nem.

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont 2010. szept. 6. 19:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan kell rendezni az eü. Szolg. Járulékot? Angliában vagyok nappali tagozatos tanuló szeptember óta. Részletek lent
2011. szeptember 1-jén lejárt az álláskeresési segélyem. Bérpótló támogatásra nem vagyok jogosult (a szociális ügyosztályon mondták) így magam után kell befizetnem az 5100 Ft eü....
2011. július-szeptember között várod kisbabádat?
Lányom július 21-én tölti be a 3. évét. Hogy is van ez az ovival? Már akkortól járhat vagy a nyári szünetek miatt csak majd szeptember 1-étől?
Pálya kezdő vagyok, július végétől dolgozom. Hogy működik az SZJA visszatérítés? Olyasmit mondtak, hogy jövőre vissza kapom az SZJA-m mert nem fogok elérni valami pénzügyi határt...
Szeretnénk Pesten a nyári szünetben is babaúszásra járni, azaz július közepe és szeptember eleje között hová lehetne menni egy 4 hónapos babával babaúszásra?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!