Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy TB-vel kapcsolatos kérdés:...

Egy TB-vel kapcsolatos kérdés: mennyi a türelmi idő a havi befizetésre?

Figyelt kérdés
Munkanélküliként saját magamnak fizetem a TB-t, de most igényeltem az önkormányzattól segítséget erre vonatkozóan. Várhatóan 30 napon belül megérkezik a pozitív döntés, hogy átvállalják a fizetést tőlem egy időre. A kérdésem elég bugyuta, de fontos lehet: március 12ig kell befizetnem a februári TB-t, de azt gondoltam, hogy megvárom az önkormányzati döntést, addig nem fizetem be. Lehet ebből bajom? Pl. februárban voltam fogorvosnál...(egészen eddig hűségesen befizettem minden havit) Csak mert nem szeretnék meglepődni, hogy kiküldenek valamilyen orvosi számlát..Mennyi a türelmi idő? Előre is köszi, ha valaki válaszol! :-)

2012. febr. 27. 17:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha magad után fizetted eddig, akkor jogosult vagy az eü. ellátásokra függetlenül attól, hogy van-e hátralékod vagy sem. Be vagy jelentkezve eü.szolg.járulék fizetésre.

Az orvosi ellátásnál nem fog kiderülni, hogy nincs befizetve az utolsó hónapod.

1 hónapos késésért a NAV sem fog cseszegetni, megterheli majd az adófolyószámlád a késedelmi kamattal, de azt is csak a következő év szeptemberében.

Szóval nyugodtan mehetsz az orvoshoz.

2012. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!