Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adás-vételi szerződéssel...

Adás-vételi szerződéssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni, szóval vaterán eladtam egy netbookot, és a vevő aki megvette küldött nekem egy adásvételi szerződést (a szerződés ez lenne: [link] hogy töltsem ki és küldjem el a termékkel együtt. Volt már pár eladásom, de még sosem kértek tőlem ilyet. Szóval azt szeretném kérdezni hogy lehet e bármi bajom belőle ha kitöltöm? Mert bele kell írni a lakcímem, anyám nevét, adó számom stb. Ja és kíváncsi lennék hogy az adószámom az pl. miért kell neki vagy mit kezd vele?


Aki tud válaszoljon legyen szíves.


2011. ápr. 4. 11:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy az gond lehet ha nincsenek tanúim és azt üresen hagyom?
2011. ápr. 4. 11:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Hivatalosan minden eladáshoz kellene ilyet kitölteni, szóval ne aggódj. Tanúnak jók a szülők, testvérek, szomszédok, stb.
2011. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, de az adó számomra miért van szükség? Am köszi a választ.
2011. ápr. 4. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ingóság l5o ezer Ft feletti eladásából is kell jövedelemadót fizetni.De benne van abban a részben is amit ad az APEH az adóbevalláshoz.Én úgy hallottam figyelik az ilyen hírdetési oldalakat is.Gondolom azért kell neki ilyen papir,mert az összeget leakarja írni az adójából.Ahhoz pedig kell adószám.
2011. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!