Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyesen vagyok, még nem mentem...

Gyesen vagyok, még nem mentem vissza dolgozni, viszont korábban adószámos magánszemélyként (alkalmanként) áfamentes számlákat adtam ki a heti 36 órát meghaladó munkaviszonyom mellett. Megtehetem-e most is?

Figyelt kérdés
Úgy rémlik, mintha a 7-es adószám kiváltásakor feltétel lett volna a heti 36 órát meghaladó munkaviszony. Most, anélkül, hogy visszamennék a korábbi munkahelyemre dolgozni, szeretnék újra számlákat kiadni adószámos magánszemélyként. Valaki SÜRGŐSEN segítene nekem abban, hogy tényleg létezik-e ez a „36 órát meghaladó” feltétel? Mert ha igen, akkor most, gyes mellett nyilván nem adhatok ki számlát. És ha nem kell a 36 órás munkaviszony, akkor van-e valami plusz járulék, amit be kell fizetnem? Hangsúlyozom, hogy nem vállalkozó vagyok, hanem adószámos magánszemély, és nem is szeretnék vállalkozó lenni.
2012. márc. 1. 10:36
 1/5 anonim válasza:
Ne haragudj, én kérdezni szeretnék, mert lehet én is adószámos magánszemély leszek, csak sajnos nem értem egyáltalán hogyan müködik. Leírnád nekem? Mi az az áfamentes számla, nemcsak áfás van?
2012. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ne haragudj én csak kérdezni szeretnék, én is lehet, hogy adószámos magánszemély leszek, csak sajnos semmit nem tudok erről, hogy mi kell hozzá, egy számlatömb az adószámommal, amit mindig aláírok? És van áfamentes is? Meg kinek kell elküldeni és mit pontosan. Nagyon megköszönném, ha leírnád hogy van:)
2012. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bocsi 2x írtam véletlenül:)
2012. márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kéne tudnom, hogy mint adószámos magánszemély, milyen tevékenységet végzel, amiről számlát állítasz ki. Bérbe adsz?
2012. márc. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igazából nyelviskolába szeretnék dolgozni és nem tudom hogy ott hogyan kell ezt végezni.
2012. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!