Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elrontottam az adóbevallásomat...

Elrontottam az adóbevallásomat! Hogy tudom kijavítani?

Figyelt kérdés
Kihagytam egy jövedelmi adatot, újra adjam be a jó adatokkal, vagy valami nyomtatvány erre? Önellenőrzésről hallottam valamit...
2009. jún. 8. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen önellenőrzés. Ugyan azt a nyomtatványt kell kitölteni, az összes helyes adattal. Be kell x-szelni, hogy önellenőrzés, és az önellenőrzési pótlékot is ki kell számítani.
2009. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha számszaki adathiba van benne (nem elszámolás, hanem kihagytál valamit), akkor önellenőrizni kell, és ennek van költsége.

Ha valamit elszámoltál, vagy egyéb adatot rosszul adtál be, akkor javító bevallást kell beadni, ami ingyenes.


Mindkettőt az eredeti nyomtatványon, a megfelelő rubrikába tett x-szel tudod jelezni!

2009. jún. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Önellenőrzést akkor kell beadni, hogyha az adót illetve az adó alapját módosítja az a tétel amit kihagytál vagy hibásan adtál meg. Ha nem módosítja akkor helyesbítő bevallást kell beadni. Akkor kell javítót, ha az apeh szól, hogy valami rossz, na ekkor te javító bevallást adsz be, de ha magad jössz rá, hogy valamit elfelejtettél és az nem változtatja az adót illetve az adó alapját akkor helyesbítést kell beadni. Mindezeket az első oldalon (ahol a neved címed kell beírni) jelezni kell a megfelelő rublika bejelölésével.


Ezek tuti infók, az apeh-nál voltam gyakorlaton a bevallási osztályon. Sokan összekeverik a három dolgot, és akkor csak még jobban megbonyolítják a bevallást.

2009. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!