Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány forintot kell fizetnie...

Hány forintot kell fizetnie az egyéni vállalkozónak egy 4 órára bejelentett alkalmazott után?

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A számfejtett bruttó bér 27 %-át szociális hozzájárulási adó címen, valamint 1,5 %-át szakképzési hozzájárulás címen. Ez a munkáltatót terhelő járulékok, adók a dolgozói bére után.
2012. márc. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de most látom,hogy totál rosszul tettem fel a kérdést.Csak bejelenteni akarom munkavégzéss nélkül. Így gondolom más a helyzet,Nem?
2012. márc. 5. 15:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Bejelenteni csak úgy tudod, ha munkaszerződést kötsz vele, tehát valamilyen jogviszonyban áll az egyéni vállalkozóval. Ez pedig magával vonja azt, hogy bért is kell neki fizetni (ha másképp nem, hát papíron), legalább a minimálbért, vagy annak a munkaidővel arányos részét. Ennek pedig a fenti fizetési kötelezettség vonzatai vannak. Ráadásul a bruttó béréből levont járulékokat, személyi jövedelemadó előleget is be kell fizetni az államnak, nem csak a munkáltató által még plusszban fizetendő 27 % szociális hozzájárulási adót, valamint az 1,5 % szakképzési hozzájárulást.
2012. márc. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem heti 10 órás alkalmazottam van, a minimálbérrel bejelentve, havi 10 ezer ft az össz befizetnivalója. A heti 20 ennek a duplája lenne. De ez függ az alkalmazott családi hátterétől, végzettségétől, gyerekei számától, stb. Bérkalkulátorral kiszámolhatod, mennyit kell fizetned.
2012. jún. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!