Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amerikából rendelt termékeknél...

Amerikából rendelt termékeknél mikor kell vámot fizetni?

Figyelt kérdés
Értékre van szabva vagy súlyra? És mennyi a határ?

2012. márc. 9. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Értékre.


Utoljára még 100$ körül volt, mostanság nem tudom mennyi.

2012. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

akkor kell vamot fizetni, mikor a csomagodat a vamosok megallitjak. (nem mindegyiket fogjak meg, csak szuroproba szeruen) ekkor majd kapsz egy levelet amiben felszolitanak, hogy fizesd ki, kulonben a posta nem kezbesiti a csomagodat.

az aru ertekenek x%os afajat kell kifizetned. Hivd fel oket es ok megmondjak mekkora ez az x. Amugy 21dollar felett kell fizetni. Ha rendelsz egy 8dollaros izet, azt siman megkapod.

Sot, en mar kuldtem USAbol Magyarorszagra 150 dodo ertekben cuccot, siman megerkezett. A parom kuldott 21 dodo ertekben vitamint, azt megfogtak es nekunk szamlaval kellett igazolni, hogy 21 dodot fizettunk a vitaminokert. Elkuldtuk nekik emilben az igazolast, a cimzettnek pedig kiszallitottak a csomagot!

2012. márc. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 20 euro és 45 euro a bűvös szám.

20 euro alatt vásárolt cucc nem vám és áfaköteles.

45 euró alatt kapott AJÁNDÉK rendes ajándéklevéllel nem vám és áfaköteles.


utána van még talán a 150 euroig ami vámmentes de áfaköteles


aztán afelett már minden vám és áfaköteles.


a fentebb említett kategóriák csakis magánszemélyre vonatkoznak.

ha továbbértékesítés céljából rendelsz, vagy vállalkozóként akkor minden vám és áfaköteles!


vám: 6-10% és erre jön az áfa 27%

és ezt az adott termék árára+szállítási költségére számolják


tehát ha rendelsz vmit neten akkor legrosszabb esetben - érdemes ezzel számolni:

P a termék ára:

S a szállítási költség:

(P+S)*1,1*1,27=

(P+S)*1,397= az egész amibe az adott termék került neked

2012. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És a 20euró az alapárra értendő, vagy a termék+szállítási költség legyen 20 euró alatt?
2012. márc. 12. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:

termék plusz szállítási költség.

jah és nem 20 hanem 21 a nav szerint :D


amikor kimegy a vámolós papír ott van ilyen külön rubrika a szállítási költségnek.

de ha dhl, fedex stb.-vel rendeled ők alapból tudják a szálltási költséget mert rajta van a csomagon, ha elsusmákolni nem érdemes mert megbüntetnek - mondta az egyik dhles srác...:S

2012. márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én a második hozzászólónak mondanám hogy ez nem egészen igy van ahogy irta.Tavaly rendeltem az USA-ból és a csomag átvétele után két hónappal kaptam egy levelet benne egy csekkel hogy fizessem be a vámot. Szóval nem kell attól tartani hogy a vám nem kézbesiti a csomagot ha nem fizeted be.Csak számolni kell azzal hogy 1-2 hónapon belül jön egy levél tőlük egy busás csekkel...
2013. márc. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!