Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » R061 hibakód, Főlap ha 55B...

R061 hibakód, Főlap ha 55B nagyobb 0, akkor 1D meg 2D meg 3D meg 4D meg 5D meg 12D nagyobb 0, fordítva is igaz. Ebben segítsen nekem valaki! Ez mit jelent? Ezzel a hibaüzenettel küldtek értesítést a nav-tól.

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 55.sorba a kifizetők által levont adót kell beírni.Ha ebben a sorban van szám, akkor jövedelemnek is kell lennie.Fordítva is igaz, ha volt jövedelmed, akkor adónak is kellett lennie. Valamit kifelejtettél a bevallásból.
2012. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. márc. 24. 11:14
 3/6 Nilett válasza:
Nekem is ilyen problémám van, de ha valakinek annyira kevés volt a jövedelme, hogy ténylegesen nem vontak adót, mert azt az adójóváírás fedezte, akkor a ténylegesen levont adó 0. Vagyis akkor az 55 sorba 0-át kell írni, és ugyanúgy hibásnak jelzi. Most akkor mi a teendő??? S.O.S.
2012. ápr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem piros hibát jelez, hanem csak sárga figyelmeztetést? Mert attól még jó, ha ténylegesen nem kellett adót vonni.
2012. ápr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nilett válasza:

apehtől jött vissza értesétés a következő szöveggel:

" hibakód: D004 ALAPBEVALLÁS , a nem egyéni vállalkozó adózóra érkezett olyan munkáltatói adatszolgáltatás, ahol a munkáltatói adómegállapításra vonatkozó kódkocka kitöltött, vagyis az adózó munkáltatói adómegállapítást kért a 2011-es adóévre,

R061 főlap ha 55B>0 akkor 1D+2D+3D+4d+5d+7d+12d> 0 , fordítva is igaz"


egyébként "csak" sárga jelzést adot

2012. ápr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nilett válasza:

egyébként csak sárga jelzés volt, amikor kitöltöttem, lehet most csak azért dobták vissza mert az illető munkáltatói adómegállapítást kért a munkahelyén??? amiről engem mellesleg nem tájékoztatott...??? mert kérik a 11ny30 as igozolás másolatának küldését...

szerinted mi lehet a gond???

2012. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!