Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az USA-ba dolgozom illegalisan...

Az USA-ba dolgozom illegalisan nagyobb osszeget utaltam haza honapokkal ezelott. Ma kaptam egy levelet az amerikai bankomtol, h indokoljam es igazoljam meg miert, kinek es mibol? Utalgatok en haza penzt, mert ha nem zarolhatjak a szamlamatBovebb len

Figyelt kérdés

Van erre valamilyen allamkozi egyezmeny?

Zarolhatja az USA az otthoni szamlamat adoelmaradas vagy

ha nekik ugy tetszik penzmosas miatt?

Kivenni nem szeretnem, mivel nem tartozkodom otthon. MI TEVO LEGYEK????


2012. jan. 15. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem a kérdésedet. A pénzt legális forrásból származik vagy sem?


Ha nem legális forrásból származik, akkor igen, zárolhatják az otthoni számládat.


Vagy legális munkából származik csak nem voltál bejelentve?


Nem ártana használni vesszőt...

2012. jan. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég zavaros,amit írtál. De megpróbálok válaszolni.

Illegálisan dolgozol,ezért a jövedelmed is illegális,és nem adózol utána.

Van olyan nemzetközi egyezmény,hogy magas összegű pénzmozgás esetén (Magyarországon ez egymillió forint),a bankok kötelesek ezt jelenteni az Adóhivatalnak, a pénzmosás gyanúja miatt.

Az Adóhivatal ilyen esetben megvizsgálja,hogy honnan származik a pénz.

A Te esetedben ezt nem tudod igazolni,ezért akár meg is büntethetnek,és haza toloncolhatnak.

2012. jan. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy zárolhatja az itthoni számládat is.
2012. jan. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, simán zárolhatják a számládat.


Sőt, meg is büntethetnek, haza is toloncolhatnak ( ha nincs munkavállalóid akkor nehéz lenne megmagyarázni honnan van a lóvé...), extrém eset le is ültethetnek.

2012. jan. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!