Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adsense-es bevétel után kell...

Adsense-es bevétel után kell adózni?

Figyelt kérdés
Utána néztem már itt ennek a kérdésnek, de nagyon megoszlanak róla a vélemények.
2012. márc. 25. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Kellene. Meg a leadott színesfém után is, + az elvégzett feketemunka bevétele után is.
2012. márc. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell, amíg a belőle származó éves BEVÉTELED nem haladja meg a 600 ezer forintot, vagy meghaladja ugyan, de a BEVÉTELBŐL kiszámított éves JÖVEDELMED nem haladja meg a 200 ezer forintot. Ez 2012. évre szól!
2012. márc. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólónak írnám, hogy a leadott színesfém után adózik mindenki, aki leadja. Ugyanis amikor átveszik, csak az adóval csökkentett összeget fizetik ki a magánszemélynek.
2012. márc. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Olyasmire voltam kíváncsi, mint amit a 2. válaszoló írt. És ez minden bevételre igaz, vagy csak az ilyesmikre? Tehát ha én szolgáltatóként kapok pénzt valamiért (nem felnőtt-szolgáltatás, mielőtt valaki ezt gondolná), azt sem kell leadóznom, ha havonta csak pár ezer Ft jön belőle össze, vagy ahhoz már kell vállalkozói? (régen vállalkozó voltam, de elfogytak az emberek, így vissza kellett adnom a vállalkozóimat)
2012. márc. 26. 09:17
 5/10 anonim ***** válasza:

06:29


kisebbségi átvevő ki zsebből fizet az aztán marhára adózik belőle.

2012. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 2. hozzászóló leírt, az az ingóságértékesítésre vonatkozik. Te viszont Adsense-s bevételről érdeklődtél, gondolom, mint magánszemély.

Amiről Te írsz, az - ha jó az emlékezőképességem - egyfajta honlapon való hirdetésért cserébe kapott pénzösszegről szól. Tehát a honlapodat virtuálisan "eladod", nem a tulajdonjogát, hanem a használatának a jogát. Ezt az adótörvény bérbeadásként kezeli.

Önálló tevékenységből származó bevételnek számít, és a bevételeddel szemben költséget számolhatsz el, kétféleképpen. Egyik, hogy a bevételed 10 %-át tekinted költségnek, és 90 %-as után pedig leadózol. Vagy gyűjtögeted a tevékenységgel kapcsolatos kiadásaidról a számlákat (amik természetesen a nevedre szólnak), és azok értékét vonod le a bevételeddel szemben. A fennmaradó rész után pedig leadózol.

Ha semmilyen költséged nem merül fel, akkor egyértelműen a 10 % költséghányados elszámolást kell választani.

Itt nincs adómentes határ. Minden forint után adózni kell. Az éves 600 ezer forint bevételi, és 200 ezer forint jövedelmi adómentes határ az ingóságértékesítésnél van, amikor a megunt cuccaidat eladogatod valakinek, akár az interneten keresztül is. Ez nem az a tevékenység, ez bérbeadás.

Az, amit a 2. válaszoló leírt nagyon pontos, és igaz, de nem erre. Lehet, hogy nem tudta igazán, mit is takar ez a fajta jövedelemszerzés, vagy összekeverte valamivel.

2012. márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem. Most már minden világos. Még nem használom ezt a szolgáltatást, pont emiatt, mert nem tudtam, hogy ez mit vonz magával.

Még az lenne a kérdésem, hogy én, mint magánszemély mi alapján tudom leadózni ezt a pénzt? (főleg, hogy jelenleg állásom sincs).

Másik: ha vállalkozó lennék, akkor ezt hogy tüntessem fel bevételnek? Vagy ez a könyvelőm dolga?

(bocs, ha hülyeségeket kérdezek, csak próbálok mindent világosan látni)

2012. márc. 26. 13:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen formában jutsz a bevételhez. Gondolom, bankszámlára érkezik. Azon szerepel egy bevétel, amelyet Neked a fentiek alapján be kell vallanod, mint önálló tevékenységből származó jövedelmet. Persze előtte kiszámolod belőle az adóköteles jövedelmet. Bevétel - költség (tételes, vagy 10 % költséghányados) = jövedelem.


Ha Te egyéni vállalkozásként, vagy akár gazdasági társaságként adod bérbe a honlapodat hirdetés céljára, akkor annyi a különbség a magánszemélyeshez képest, hogy bejöhet a dologba az ÁFA, társasági adó, egyéb nyalánkságok...

2012. márc. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!!!!
2012. márc. 27. 07:52
 10/10 anonim ***** válasza:
2012. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!