Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idén (2012) mondjuk vaterán...

Idén (2012) mondjuk vaterán eladok bármilyen termékeket, mondjuk 5000 ft-ért/db folyamatosan, és év végére összesen 500. 000 ft (azaz 100 db ilyen termék) lesz a bevétel, ez után kell adózni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Eszmecserék folynak arról, hogy mi is van idén (soknak nem egyezik a véleménye, a rendelet értelmezése nem egységes), de az én véleményem az, hogy ha ingóság értékesítéséből származik a bevétel, akkor 600.000 Ft éves bevétel alatt nem kell bevallást készíteni, és adót sem fizetni. Mindegy, hogy magánszemélyként, vagy gazdasági tevékenység formájában (kivéve az egyéni vállalkozást) szerezzük is azt meg.

SZJA törvény 58. §. (9) bekezdés.

2012. jan. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 100 terméket adsz el év közben folyamatosan, az mindenképpen üzletszerűnek számít!
2012. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha adóznod nem is kell utána, az apeh biztos meg fogja kérdezni honnan van a szajré. ha külföldről rendelnéd (gondolom), akkor fizetni kell utána vámot/áfát, mert ha nem, megszivathatnak.
2012. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem külföldről, hanem mondjuk itthonról, de számlám nincs róla...az oké h 100 talán már üzletszerű,de ha jól tudom a törvénybe az van, hogy 600.000 ft alatt magánszemélyként nem kell adózni, de azért nem ennyire világos a törvény...
2012. jan. 28. 15:40
 5/9 nyikiric válasza:
hát igen engem is ez érdekelne nagyon. Az éves jövedelmem nem lenne ennyi, de mindenhol ezt szajkózzák, hogy ha üzletszerűen csinálja vki akkor adózni kell. Amit én árulnák az csak 2-3 hónap lenne és jó ha 20-30.000 ft lenne a hasznom. És félek, hogy evégett szivatna a NAV
2012. jan. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha éves szinten az ebből származó bevételed nem éri el a 600 ezer forintot, akkor még az üzletszerűséget sem kell vizsgálni. Magyarul nem kell bevallást készíteni, és adót sem fizetni utána.


Idézem a törvény magyarázatát:

Ha a bevétel az adóév elejétől összesítve nem haladja meg a 600 ezer forintot, nem kell jövedelmet megállapítani az ingó vagyontárgyak átruházásával szerzett bevételből, és nem kell vizsgálni az üzletszerűséget sem.

Lásd az 1995./CXVII. törvény 58. §. (9) bekezdésében.

(SZJA törvény)

2012. jan. 30. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
magyarul 600ezerig tök mind1 mit adok el...
2012. jan. 30. 12:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is így értelmezem, hogy 600 ezerig nem probléma az sem, ha üzletszerű. De vigyázz! Ez a 600 ezer Ft ez minden bankszámlára érkező "fekete" pénz. Ebben még a postaköltség is benne van!
2012. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
az oké,akkor megtartom a feladószelvények számláját:)
2012. febr. 2. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!