Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi táppénzt kapok? Táppénz...

Mennyi táppénzt kapok? Táppénz kalkulátorral kiszámoltam 1600 Ft lenne az egy napra jutó táppénzem. (Az egy napra jutó kereset 2762 Ft) Három napig voltam otthon, akkor ezt hogy számolom? 27x2762+3x1657?

Figyelt kérdés
Vagy abban a hónapban 30x1657? Mert ezt mondták, de ezt nem akarom elhinni, hogy azért mert 3 napig beteg voltam egész hónapban így számolják. ( Van itt valami felső korlát? 100. 000 ft-ról hallottam)
2012. márc. 26. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a táppénz csak az adott napi béred 60 vagy 70%-a nem egész hónapra van az... azért van a táppénzes papír. Kiszámolod a napi béred 60-70%-át és annyit kapsz egy napra a többin amin dolgozol meg annyit amennyi az órabéred alapján kijön egy napra. keresel 5000ft egy nap annak a 60%-a 3000ft...de a többi napon amit dolgoztál a rendes béred illet meg. az első 15 napot amúgy is a munkáltató fizeti... Betegszabadság..
2012. márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is valahogy így gondolom.
2012. márc. 26. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs mit nagyon szívesen :)
2012. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tényleg...előbb 15 nap betegszabadság jár, csak utána van a táppénz. Már értem.
2012. márc. 26. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:

A táppénz számolásakor van egy olyan, hogy irányadó időszak. Ez mindig a tárgy évet megelőző év. Tehát ha Te 2012-ben leszel táppénzre jogosult, akkor a 2011. évi jövedelmeid alapján állapítják meg a táppénzed összegét. Ezt is csak akkor, ha abban az évben van legalább 180 bérezett napod. Ha nincs, akkor kitolják az irányadó időszakot a táppénzre jogosultság kezdő napjáig. Ha abban az időszakban sincs legalább 180 bérezett napod, akkor a táppénz alapja a minimálbér lesz.

A fentiek arra az esetre igazak, ha a biztosítási jogviszonyod folyamatos. Ha nem folyamatos, akkor jön egy másik varia, és még létezik egy csomó más varia is ezeken kívül. Tehát a táppénz alapját rengeteg minden meghatározhatja, sőt az irányadó időszakot is, valamint a táppénz mértékét is. Ezeket szabályozza a kötelező egészségbiztosításról szóló törvény 43-49. §-ai.

2012. márc. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!