Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akik az adóbevallást otthon...

Akik az adóbevallást otthon csinálják, milyen programkell hozzá?

Figyelt kérdés
Nem szeretném pénzért csináltatni és az APEH-ról lemaradtam. Itthon hogyan tudnám megcsinálni?
2011. márc. 23. 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az APEH honlapjáról letöltöd az ÁNYK-t és a 1053-as nyomtatványt. Kitöltöd az igazolásaid alapján, a program pedig kiszámolja az adód.
2011. márc. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az idei nyomtatvány még nincs fent? Nem találom ott, ahol kellene lennie. Ha valaki tud valamit, akkor belinkelné nekem? Már idegesít, hogy nem tudom magamnak kitölteni, több ezerért meg nem viszem el senkinek...
2011. márc. 23. 18:50
 3/16 anonim ***** válasza:
apeh.hu->letöltések->nyomtatványkitöltő programok->egyszerű keresés-> nyomtatvány száma. Válaszd ki a 1053-t.Előtte le kell tölteni az ÁNYK Abevjava keretprogramot,ott van még a java runtime környezet ellenőrzése, azt is nézd meg.Ha már telepítve van az ÁNYK, akkor érdemes a 1053-t letölteni. Kitartás, sikerülni fog.
2011. márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Letöltöttem a keretprogramot, utána nem tudom..
2011. márc. 23. 18:59
 5/16 A kérdező kommentje:
Letöltöttem elvileg mindkettőt, de kevesli a memóriát, pedig van elég hely...
2011. márc. 23. 19:38
 6/16 anonim ***** válasza:

Mennyi a memória?

Nekem 512 megával is ment annak idején.

2011. márc. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sikerült megnyitni a programot. Előlapon a csökkentett adattartalmú 1053-ast kell bejelölnöm? Egy munkahelyem van,máshonnan nem volt fizetésem.

Furcsállom, hogy a nyugdíjpénztárba való levonásokat (nem ökéntes) és a Tb-s dolgokat sem.

2011. ápr. 17. 15:10
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen csökkentett adattartalmut kell jelölni.
2011. ápr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Furcsállom, hogy a nyugdíjpénztárba való levonásokat (nem ökéntes) és a Tb-s dolgokat sem.


a bevallásban ezzel nem kell foglalkozni. A munkahely által kiadott adó adatlap adatait kell beirni a programba.

A beirta, utánna fennt katt a "pipa " ikonra, vagy az ellenőrzés ikonra.. ezt el kell végeni.. ha hibátlan akkor mentés. ikonra katt.

Ha nem történik mentés..ha bezárja a programot az adatok elszállnak.. és kezdheti elölről.

2011. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám kinyomtatni ezt? Nincs nyomtatóm és a gépen semmi nem nyitja meg ezen a programon kívül, mert valami enyk formátumban van. Rátenném pendryvre, de nem hiszem, hogy máshol lenne ilyen program, hogy meg tudnák nyitni...
2011. ápr. 17. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!