Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki hiteles lakást ad...

Ha valaki hiteles lakást ad ki bérlőnek, mert egyedül már nem tudja fizetni a megemelkedett hitelt, annak is kell adózni hiába a bankba teszi be törlesztésnek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
jó kérdés, de SZERINTEM igen, ugyanúgy!
2012. márc. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Én is úgy tudom hogy igen. Kérje készpénzben, és akkor nincs nyoma.
2012. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Természetesen.

Feketén azért nem tanácsos, mert ha például az APEH megneszeli, és utólag akarja behajtani, akkor a bank egyből szerződést bont, mivel a lakás végrehajtás alá kerül.

Sőt a bank engedélye is kell.

2012. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

A saját tulajdonodat miért ne adhatnád ki? Még akkor is, ha hitel van rajta. Attól az még nem a bankké.

Alapesetben igen, kell adózni utána, sőt negyedévente adóelőleget kell fizetni vele kapcsolatban. Az mindegy, hogy egy megszerzett jövedelmet Te hiteltörlesztésre használsz fel, hiszen ennyi erővel akár rekeszt sört is vehetsz belőle. Ez nem mentesít az adózás alól, ha hivatalosan, jogszerűen akarod kiadni.

2012. márc. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!