Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tavalyi évből (2011) van egy...

Tavalyi évből (2011) van egy 11900ft-os adóhátralékom amit sajnos nem fizettem be! Az most kb. mennyi lehet most? Mert hallottam hogy a bevallások után van egy napi büntetés amivel nő a tartozás összege!

Figyelt kérdés

Az idei évre elkészült az adóbevallásom 45000ft kapnék vissza!Kérdésem az lenne hogy ebből levonják a tavaly évi tartozást de vajon pontosan mennyit??

De az összes összeget nem ugye???



2012. ápr. 6. 09:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis ugy értettem hogy a 45000ft-ot nem vehetik el teljes egészében ugye????
2012. ápr. 6. 09:50
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha annyi az adóhátralékod, akkor igen, elvehetik az egészet. Ha van adótartozásod, akkor azzal kevesebbet fognak visszautalni részedre.

Az adótartozásra nem olyan vészes a késedelmi kamat, ha "csak" ennyi összegről van szó. 15 ezer fölé 1 év alatt sem ugrott meg, az biztos.

2012. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen 11.900ft-os az adókedvezményem.De lehet hogy rááldozom egy délelöttöt és bemegyek az APEH-hez és megkérdezem pontosan mennyi az az összeg!Köszönöm szépen a választ
2012. ápr. 7. 09:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem kedvezmény hanem tartozás akart lenni!
2012. ápr. 7. 09:16
 5/8 anonim ***** válasza:

A visszajáró 45000.- Ft-ból levonják az előző évi tartozásod összegét, és csak a különbözetet fogják visszaküldeni.

A késedelmi pótlékot az eredeti fizetési határidő napjától számítják a jóváírás napjáig, melynek összegéről majd kb. aug. hóban kapsz egy írásos adó-folyószámlát.


Egyébként te is ki tudod számolni az összeget: NAV honlapon a Pótlékszámításokra mégy, azon belül a Késedelmi pótlék. Beírod az eredeti fiz.köt. dátumát, és (legvalószínűbb) 2012. május 20. a végső dátum, + a tartozás öszege = ki is dobja, hogy nyáron kb. mekkora összegről fog szólni a NAV követelése.

2012. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!Nagyon sokat segítettél Kedves utolsó!!!:)
2012. ápr. 8. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Töltsd kellemesen az ünnepeket!

2012. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A késedelmi pótlék mértéke: a felszámítás időpontjában érvényes jegybanki alapkamat kétszeresének naptári naponként a 365-öd része a tartozás összege után számítva.A NAV minden évben megküldi az adófolyószámlát a tartozóknak.Azon pontosan fel van vezetve a pótlék összege.Szerintem egy-két ezer Ft lehet a 11.900 után a késedelmi pótlék.
2012. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!