Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a könyvelőt éri valamilyen...

Ha a könyvelőt éri valamilyen büntetés ha az ügyfelének esetemben rosszúl vonta a jöv. Adót?

Figyelt kérdés
A mi esetünkben a férjem anyósomnál áll alkalmazásban és sajnos a könyvelő a mi tudtunk nélkül vette igénybe a férjem részére a családi adókedvezményt.Mivel én keresek többet a családit is én kapom nem is volt kérdés a munkahelyemnél hogy én igényeljem.Mivel mindketten nem kaphatjuk neki vissza kell majd fizetni.Persze mindehhez hozzátartozik anyósom szépen beolvasztotta magának a férjem adókedvezmény részét.Még az a bökkenő hogy a férjem nem írt alá semmilyen adóelőleg nyilatkozatot és a munkahelyen sem kapott semmit különben kiderült volna. Én leigazoltattam a munkahelyemen és anyós is leigazolta,csak elfelejtett szólni a könyvelőnek.Az a kérdésem kap valamilyen büntit a könyvelő hogy nyilatkozat nélkül csinálta.Mivel 10000 ft-ot meghaladó adókülönbözet keletkezik az után meg kell fizetni a 12% különbözeti bírságot.Ki fizeti meg?
2012. márc. 14. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a férjed nem tett családi kedvezmény igénybevételére év közben nyilatkozatot, akkor nem kell megfizetnie a különbözeti bírságot, hiszen nem az Ő felelőssége. A könyvelő viszont kaphat büntetést, hiszen elő van írva az SZJA törvénybenm, hogy milyen módon, kitől, hogyan kell/lehet az adóelőleget levonni. Ha nem úgy tesz, akkor a jogszabályi előírásnak nem tett eleget. Ha ez valakinek szemet szúr, vagy kérdőre vonják a férjed, hogy miért nem számolt fel a befizetendőre még 12 % különbözeti bírságot, és akkor kiderül, hogy nem Ő volt a hunyó. Vagy kiderül, vagy az adóhivatal elsiklik felette. De semmi esetre sem a férjed felelőssége. Nyilatkozat nélkül nem is lett volna szabad megadni a kedvezményt.
2012. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

A férjednek önrevízió, és ő fizeti.

A könyvelőt nem bünteti a NAv, max. Te :) (polgári peres úton), nade van értelme? Anyós a hunyó, nem?

2012. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

A könyvelőt nem bünteti meg a NAV? Felelősség biztosításról hallottál-e vajon? Az azért van többek között, hogy, ha kárt okoz, akarva akaratlanul, de az ő hibája, akkor az fedezi a büntetést vagy annak egy részét.


Én egyébként simán ráverném a cégvezetőre, aki ebben az esetben az anyós.

2012. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minek kéne a férjnek önrevízió? Én kapásból nem számolnám fel a különbözeti bírságot, hiszen nem tehet a dolgozó arról, ha a munkáltató hülyeségeket von akkor, ha nem hatalmaztam fel rá írásban - mondjuk - egy családi kedvezmény nyilatkozattal.

Önrevíziónál késedelmi pótlékot sem szoktam felszámolni, hiába van fizetendő adó, ha más miatt van a probléma, és nem tudtam másképpen megcsinálni a bevallást, csak rosszul. Nálam az adóhivatal emiatt még sosem reklamált. Megjegyzésben leírtam, hogy miért nem fizetek késedelmi kamatot, aztán nyomozza le ha akarja az igazamat.

2012. márc. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
ácsi! a könyvelő utasításra cselekedett, a vállalkozóval kéne ezt megbeszélni.
2012. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Ha a könyvelő (=bérszámfejtő) kezében nincs ott az alkalmazott által aláírt nyilatkozat, abban az esetben nem "adhatta volna meg", a kedvezményt.

2. Ha bizonyítható, hogy a vállalkozó (=anyós) tudott arról, hogy a kedvezmény megadása a férjed részére nem jogos, mégsem szólt a könyvelőnek, akkor az anyós is hunyó.

3. A könyvelőről a felelősség ott megy le, hogy a bérkifizetési lapot a vállalkozó (anyós) IS köteles aláírni, nemcsak a dolgozó.


Ettől kezdve a felelősség a vállalkozó + dolgozó között oszlik meg, kettejük aláírása a bérjegyzéken mentesíti a könyvelőt.

Tanulság: mindig nézd meg, mit írsz alá!

2012. márc. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!