Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elmaradt adóbevallás mire...

Elmaradt adóbevallás mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2007/2008-ban nem adtam le adóbevallást,azt mondták nem fontos mivel külföldi állampolgár vagyok,úgysem vesznek elöl.

Fiatal voltam és hülye,bár tény,hogy a mai napig nem keresett meg az apeh,így valószínű igazuk volt.

Minimál bérért dolgoztam,úgyhogy tartozásom,nincsen.

Gondolom ha leadnék egy bevallást akkor egyből elölvennének,mert akkor feltűnne nekik.

Milyen bűntetésre lehet ilyen esetben számítani?


2012. ápr. 9. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem fog kiderülni, egyszerűen nem tud hogyan kiderülni. Öt évvel ezelőtt még nem volt közös adatbázisa sem az APEH-nak és az OEP-nek, szóval az APEH-nél senki nem fog kutakodni, hogy 5 évvel ezelőtt téged egy munkáltató bejelentett az OEP-nél, közben adóbevallásod nem ment be. Egyébként meg ennyi időre visszamenőleg még büntetés sincs, rég elavult az egész.
2012. ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy frászt avult el. a 2006 év az idén még számonkérhető, én leadnám pótlólag, igazolási kérelemmel együtt, melyben leírnám, hogy msot világosodtam meg. akkor nem lesz belőle semmi.
2012. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha 2014. dec. 31. előtt kéred a nyugdíjhoz az éveid (szolgálati idő) összeszámítását, akkor biztosan kiderül. Egyébként előfordulhat, hogy elkerüli a figyelmüket.

Ha viszont bármi miatt kibukik, bevallásonként 0 - 200 ezer Ft-ig terjedhet a bünti.

Igazán jó tanácsot adni nem lehet, tégy belátásod szerint!

2012. ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2007-es év adóbevallását 2008 május 31-ig kellett leadni - az még 2013. június 1-ig nem évül el


2008-as évé meg 2014. június 1-ig


én beadnám önellenőrzésben, de egy adóügyekben járatos ügyvéd vagy egy jó könyvelő tanácsát nem ártana kikérni

2012. ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bocs, még hülyeséget is írtam, adóév vége dec 31, úgyhogy 2014 január 1 és 2015 január 1 a fenti 2 dátum
2012. ápr. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!